Monedhë

Kategoritë

2 javë më parë

Android 13 nuk do të debutojë sipas planit

Google sapo lançoi buletinin e sigurie të Android 13 për muajin Gusht.

Android 13 nuk do të debutojë sipas planit

Google lançoi një version paraprak të Android 13 shumë më herët sesa pritej. Ajo bëri që shumë të besojnë se Android 13 mund të debutonte në versionin e tij final më herët sesa versionet e kaluara.

Megjithatë informacionet e fundit sugjerojnë se mund të jetë krejtësisht e kundërta. Sikur Android 13 të debutonte këtë muaj, nuk do të ishim surprizuar aspak, megjithatë versioni i ri pritet të vijë në Shtator.

Google sapo lançoi buletinin e sigurie të Android 13 për muajin Gusht. Në të kompania detajon disa probleme sigurie dhe sesi pajisjet me Android 13 janë të mbrojtura nga përditësimet e datës 1 Shtator 2022.

Kjo gjuhë e përdorur nga kompania lë të kuptohet se këto përditësime sigurie do të vinë vetëm në Shtator edhe pse buletini u bë publik në Gusht.

Google lançoi versionin eksperimental në Shkurt të 2022 për Android 13. Sakaq versioni Beta 4 i Android 13 sapo debutojë për Pixel 6a duke lënë të kuptohet se ky program testimi do të vijojë edhe për ca kohë.

Copyright: © PCWorld Albania

Dil i kënaqur me:

OFERTË ONLINE

Xiaomi Mi 11 Lite 5G

28,990 L31,990 L
 
- 5%
OFERTË ONLINE
Ofertë!

OnePlus 10 Pro

94,990 L
Kurseni: 5,000 L
- 5%
OFERTË ONLINE
Ofertë!

FujiFilm Instax Mini 11 Instant Film Camera

9,490 L
Kurseni: 500 L
- 20%
OFERTË ONLINE
Ofertë!

HP EliteBook 725 G4 12″, 8GB, 120GB SSD, AMD Pro

22,490 L
Kurseni: 5,500 L
- 8%
OFERTË ONLINE
Ofertë!

Xiaomi Watch S1 Active

18,490 L
Kurseni: 1,500 L
OFERTË ONLINE
Ofertë!

HP 255 G8 15.6″, AMD

33,990 L39,990 L
OFERTË ONLINE
Ofertë!

Lenovo V15-IGL 15.6″, 8GB, 128GB/256GB SSD, Cel-N4020

32,990 L37,990 L
- 11%
OFERTË ONLINE
Ofertë!

Xiaomi Redmi 9A

11,990 L
Kurseni: 1,500 L