Monedhë

Kategoritë

2 muaj më parë

Facebook i shpall luftë vlerësimeve të rreme dhe me pagesë në platformë

Përdoruesit nuk mund të postojnë vlerësime të rreme me qëllim që të marrin vakte falas nga një restorant apo favore të tjera duke dhënë opinione të mira për një produkt.

Facebook i shpall luftë vlerësimeve të rreme dhe me pagesë në platformë

Facebook ka ndërmarrë hapa kundër vlerësimeve të rreme prej kohësh po tani ka vendosur të formalizojë qëndrimin. Kompania mëmë Meta ka përditësuar politikën e saj të përshtypjes së komunitetit për të ndaluar fenomemin e vlerësimeve të rreme dhe me pagesë në platformë.

Përdoruesit nuk mund të postojnë vlerësime të rreme me qëllim që të marrin vakte falas nga një restorant apo favore të tjera duke dhënë opinione të mira për një produkt.

Politika e ndryshuar ndalon vlerësimet spam. Meta mund të heqë këto vlerësime që shkelin politikën dhe rezervon të drejtën për të bllokuar aksesin në disa apo të gjitha produktet e saj.

Ata që shkelin politikën në mënyrë të vazhdueshme, mund tu mbyllen llogaritë në Facebook dhe bizneset mund të humbasin aksesin në listimet e produkteve të tyre.

Vitin e kaluar Facebook tha se kishte fshirë 16 mijë vlerësime të rreme. 

Copyright: © PCWorld Albania

Dil i kënaqur me:

OFERTË ONLINE

Xiaomi Mi 11 Lite 5G

28,990 L31,990 L
 
- 5%
OFERTË ONLINE
Ofertë!

FujiFilm Instax Mini 11 Instant Film Camera

9,490 L
Kurseni: 500 L
- 10%
OFERTË ONLINE
Ofertë!

Sony Playstation 5 Disc Edition

89,990 L
Kurseni: 10,000 L
- 8%
OFERTË ONLINE
Ofertë!

Xiaomi Watch S1 Active

18,490 L
Kurseni: 1,500 L
OFERTË ONLINE
Ofertë!

HP 255 G8 15.6″, AMD

33,990 L39,990 L
OFERTË ONLINE
Ofertë!

Lenovo V15-IGL 15.6″, 8GB, 128GB/256GB SSD, Cel-N4020

32,990 L37,990 L
- 11%
OFERTË ONLINE
Ofertë!

Xiaomi Redmi 9A

11,990 L
Kurseni: 1,500 L