Monedhë

Kategoritë

3 muaj më parë

Google Drive në Chrome sjell funksionet Copy & Paste

Edhe pse një veprim i vonuar, vlen të theksohet se funksionalitetit kryen qëllimin e vet edhe nëpër tabe të ndryshme të Chrome.

Google Drive në Chrome sjell funksionet Copy & Paste

Google tha ditën e sotme se shërbimi Drive do të përfitojë funksionalitetet e reja “Cut,” “Copy” dhe “Paste” në shfletuesin Chrome.

Funksionaliteti do të bëhet i disponueshëm për të gjithë përdoruesit nga data 4 Qershor dhe funksionon njëlloj si në çdo File Manager përfshirë sistemin operativ Windows.

Edhe pse një veprim i vonuar, vlen të theksohet se funksionalitetit kryen qëllimin e vet edhe nëpër tabe të ndryshme të Chrome.

Nëse skedarin që po kopjoni përpiqeni ta ngjisni në një dokument Google Docs apo e-mail, automatikisht do të vendoset titulli i skedarit dhe lidhja që të çon tek ai.

Kohët e fundit Google ka punuar për të rritur produktivitetin në suitën e aplikacioneve Workspace siç ishte mundësia për të selektuar disa blloqe teksti njëherazi në Google Docs. 

Copyright: © PCWorld Albania

Dil i kënaqur me:

- 20%
OFERTË ONLINE
Ofertë!

Apple Magic Keyboard With Numeric Keypad

19,990 L
Kurseni: 5,000 L
- 14%
OFERTË ONLINE
Ofertë!

Apple Magic Mouse 3

12,590 L
Kurseni: 2,000 L
OFERTË ONLINE
Ofertë!

Asus Tuf Gaming 15.6″, 512GB SSD, Core i5

129,990 L133,990 L
- 10%
OFERTË ONLINE
Ofertë!

Asus TUF Dash F15 Gaming 15.6″, 16GB, 1TB SSD, Core i7

214,990 L
Kurseni: 25,000 L