Monedhë

Kategoritë

3 javë më parë

Google fillon lançimin e aplikacionit Wallet në Android

Në shumicën e vendeve, Wallet do të zëvendësojë Google Pay. Wallet ka marrë forma të ndryshme që kur u lançua për herë të parë.

Google Wallet është aplikacioni i cili do të zëvendësojë Google Pay në shumë vende të botës dhe së fundi ka filluar të shfaqet në telefonët e përdoruesve.

Një përfaqësues i kompanisë tha se aplikacioni ka filluar të lançohet tek përdoruesit Android në 39 vende dhe në ditët në vijim do të ofrohet për të gjithë.

Google prezantoi Wallet në konferencën e zhvilluesve I/O dhe tha se me aplikacionin e ri përdoruesit mund të menaxhojnë jo vetëm kartat bankare por edhe karta identifikimi, statusin e vaksinimit, bileta, çelësa e shumë të tjera.

Në shumicën e vendeve, Wallet do të zëvendësojë Google Pay. Wallet ka marrë forma të ndryshme që kur u lançua për herë të parë.

Në 20111 ishte një aplikacion pagesash përmes NFC dhe transfertave P2P. Në 2018-ën Google e kombinoi me Android Pay për të formuar Google Pay. Siç duket tashmë është gati të kthehet përsëri në Google Wallet.

Copyright: © PCWorld Albania

Dil i kënaqur me:

- 28%
OFERTË ONLINE
Ofertë!

Kids E07 Smart Watch

1,790 L
Kurseni: 700 L
- 54%
OFERTË ONLINE
Ofertë!

TCL Tab 10s, WiFi Only

12,490 L
Kurseni: 14,500 L
- 10%
OFERTË ONLINE
Ofertë!

Sony Playstation 5 Disc Edition

89,990 L
Kurseni: 10,000 L
- 23%
OFERTË ONLINE
Ofertë!

HP ProBook 440 G5 14″, 8GB, 120GB SSD, Core i5

38,490 L
Kurseni: 11,500 L
- 40%
OFERTË ONLINE
Ofertë!

Game Box Power M3

2,990 L
Kurseni: 2,000 L
- 6%
OFERTË ONLINE
Ofertë!

Sony Playstation 5 Digital Edition Console

84,990 L
Kurseni: 5,000 L
OFERTË ONLINE

Xiaomi Mi 11 Lite 5G

28,990 L31,990 L