Monedhë

Kategoritë

2 vjet më parë

Google lançon widgets të Gmail për iPhone

Google është duke punuar edhe në widgets për Google Calendar dhe Chrome.

Kur iOS 14 debutoi në Shtator, Google ishte ndër zhvilluesit e parë të jashtëm që erdhi me një widget për ndërfaqen e re të iPhone dhe iPad. Tani kompania lançoi widget për Gmail, Drive dhe Fit.

Widgets e reja janë më të dobishme. Në rastin e Google Fit jo vetëm që tregon progresin e bërë ditor të hapave por edhe aktivitetin javor.

Ndërsa ajo e Gmail bën me të vërtetë punë. Përdoruesit mund të kërkojnë e-mail, të fillojnë një të ri dhe të shohin numrin e e-maileve të palexuara.

Google është duke punuar edhe në widgets për Google Calendar dhe Chrome. I pari tregon takimet që keni dhe i dyti të kërkoni një URL, të hapni një tab në modalitetin privat, të bëni kërkim zanor dhe të skanoni një kod QR.

Widgets e Gmail, Drive dhe Fit mund ti shtoni në ekranin e iPhone dhe iPad nga dita e sotme. Calendar do të vijë javët e ardhshme ndërsa Chrome vitin e ardhshëm.

Copyright: © PCWorld Albania

Dil i kënaqur me:

Second Chance

Apple iPhone 11 Pro

46,990 L49,990 L
 
Second Chance

Apple iPhone 11 Pro Max

52,990 L57,990 L