Monedhë

Kategoritë

2 javë më parë

Google Play shënon 10 vjetorin me një logo të re

Google lançoi Play Store në 2012-ën në përpjekje për të unifikuar të gjithë dyqanet online në një çati të vetme: Android Market, music, e-books dhe videos.

PlayStore shënoi sot 10 vjetorin dhe Google kërkon ta shfrytëzojë këtë moment.

Krahas logos së re që gjiganti i teknologjisë e solli në një linjë me dizajnin e produkteve të tjera, një promocion i cili fillon prej 25 Korrikut dhe ofron 10 herë më shumë pikë Play Store përmes programit të shpërblimit për ata që bëjnë blerje është aktiv.

Google lançoi Play Store në 2012-ën në përpjekje për të unifikuar të gjithë dyqanet online në një çati të vetme: Android Market, music, e-books dhe videos.

Tashmë përdoruesit mund të blinin çdo gjë nga një vend i vetëm përfshirë harduerë si pajisje Nexus apo Chromebook.

Sot çdo muaj dyqani përdoret nga 2.5 miliardë njerëz në 190 vende të botës. Megjithatë ndryshimet janë bërë kohët e fundit duke shkëputur Music në drejtim të YouTube Music dhe të njëjtën fat do të kenë Movies & TV që do të shkojnë në aplikacionin TV.

Copyright: © PCWorld Albania

Dil i kënaqur me:

- 28%
OFERTË ONLINE
Ofertë!

Kids E07 Smart Watch

1,790 L
Kurseni: 700 L
- 54%
OFERTË ONLINE
Ofertë!

TCL Tab 10s, WiFi Only

12,490 L
Kurseni: 14,500 L
- 10%
OFERTË ONLINE
Ofertë!

Sony Playstation 5 Disc Edition

89,990 L
Kurseni: 10,000 L
- 23%
OFERTË ONLINE
Ofertë!

HP ProBook 440 G5 14″, 8GB, 120GB SSD, Core i5

38,490 L
Kurseni: 11,500 L
- 40%
OFERTË ONLINE
Ofertë!

Game Box Power M3

2,990 L
Kurseni: 2,000 L
- 6%
OFERTË ONLINE
Ofertë!

Sony Playstation 5 Digital Edition Console

84,990 L
Kurseni: 5,000 L
- 19%
OFERTË ONLINE
Ofertë!

HP EliteBook 850 G4 15.6″, 8GB, 250GB SSD, Core i5

44,490 L
Kurseni: 10,500 L