Monedhë

Kategoritë

3 muaj më parë

Google ridizajnon ndërfaqen e Android Auto

Së fundi Google zgjeroi opsionet e dëfrimit në Android Auto duke i hapur rrugë aplikacioneve video streaming.

Google ridizajnon ndërfaqen e Android Auto

Pas gjithë prezantimeve të harduerit dhe softuerit gjatë konferencën I/O 2022, Google zbuloi edhe disa përditësime për Android Auto dhe sistemet infotainment bazuar në Android Automotive.

Google ka përditësuar ndërfaqen e përdoruesit të Android Auto duke e bërë më të lehtë navigimin, kontrollimin e medias dhe komunikimin me të tjerë gjatë udhëtimit.

Për të akomoduar ekrane më të mëdha tek makinat e reja, kompania e bëri funksionalitetin e ndarjes së ekranit “Split Screen” standard në të gjitha pajisjet në mënyrë që drejtuesit të shohë navgimin, të muzikën dhe tekstin në të njëjtën kohë.

E thënë thjeshtë një drejtues makine mund të ndërpresë muzikën apo të shohë një mesazhe pa pasur nevojë të kapërcejë nëpër aplikacione dhe funksionalitete të ndryshme.

Së fundi Google zgjeroi opsionet e dëfrimit në Android Auto duke i hapur rrugë aplikacioneve video streaming.

Copyright: © PCWorld Albania

Dil i kënaqur me:

- 25%
OFERTË ONLINE
Ofertë!

Blackview A100

17,990 L
Kurseni: 6,000 L
- 5%
OFERTË ONLINE
Ofertë!

Blackview A95

20,990 L
Kurseni: 1,000 L
- 20%
OFERTË ONLINE
Ofertë!

Bose QuietComfort 35 II Gaming Headset​

27,990 L
Kurseni: 7,000 L
- 9%
OFERTË ONLINE
Ofertë!

Harman Kardon Onyx Studio 7

31,490 L
Kurseni: 3,000 L