Monedhë

Kategoritë

4 javë më parë

Hakerët përgatisin jailbreak për iOS 15

Sipas zhvilluesve mjeti Cheyote do të funksionojë me iOS 15 dhe iOS 15.1.1 që u lançua në Nëntor të vitit të kaluar.

Grupi i hakereve Odyssey njoftoi ditën e Marte për një mjet të ri jailbreak quajtur “Cheyote” dhe që funksionon me iOS 15 për herë të parë.

Duke ndarë lajmin në Reddit, një prej zhvilluesve përfshirë në krijimin e tij tha se jailbreak po bën progres dhe së shpejti do të jetë i disponueshëm për komunitetin.

Nëse pretendimet janë të vërteta, do të thotë se modelet më të fundit iPhone 13 dhe iPad Mini 6 do të kalojnë në jailbreak për herë të parë.

Sipas zhvilluesve mjeti Cheyote do të funksionojë me iOS 15 dhe iOS 15.1.1 që u lançua në Nëntor të vitit të kaluar. Grupi tha se do të fillojë të punojë për versionet 15.4.1 por që do të duhet kohë për shkak se Apple e ka bërë procesin e jailbreaking shumë më të vështirë.

Ndërsa jailbreaking heq kufizimet e iOS për modifikimin e softuerëve dhe instalimin e aplikacioneve të jashtme, në vetvete është një shkelje e politikave të Apple dhe si rezultat nuk mbulohen nga garancia.

Copyright: © PCWorld Albania

Dil i kënaqur me:

- 28%
OFERTË ONLINE
Ofertë!

Kids E07 Smart Watch

1,790 L
Kurseni: 700 L
- 54%
OFERTË ONLINE
Ofertë!

TCL Tab 10s, WiFi Only

12,490 L
Kurseni: 14,500 L
- 40%
OFERTË ONLINE
Ofertë!

Game Box Power M3

2,990 L
Kurseni: 2,000 L
- 10%
OFERTË ONLINE
Ofertë!

Sony Playstation 5 Disc Edition

89,990 L
Kurseni: 10,000 L
- 6%
OFERTË ONLINE
Ofertë!

Sony Playstation 5 Digital Edition Console

84,990 L
Kurseni: 5,000 L
- 23%
OFERTË ONLINE
Ofertë!

HP ProBook 440 G5 14″, 8GB, 120GB SSD, Core i5

38,490 L
Kurseni: 11,500 L
OFERTË ONLINE

Xiaomi Mi 11 Lite 5G

28,990 L31,990 L