Monedhë

Kategoritë

1 javë më parë

HBO Max dhe Discovery+ kombinohen në një platformë të vetme

Lidershipi i kompanisë së re po kalon nëpër një ristrukturim ndërsa po kërkon të ulët kostot me 3 miliardë dollarë.

HBO Max dhe Discovery+ kombinohen në një platformë të vetme

HBO Max së shpejti nuk do të jetë më. Warner Bros. Discovery zbuloi planet për kombinimin e HBO Max me Discovery+ në një shërbim të vetëm streaming që do të debutojë në 2023.

Lajmi vjen pas shkrirjes së WarnerMedia me Discovery për të formuar një kompani të re Warner Bros. Discovery dhe humbjeve prej 3.42 miliardë dollarë gjatë tremujorit të dytë.

Lidershipi i kompanisë së re po kalon nëpër një ristrukturim ndërsa po kërkon të ulët kostot me 3 miliardë dollarë.

Nuk është e qartë sesi shkrirja e shërbimeve të reja do të ndikojë në përmbajtjet që dy platformat kanë prodhuar. HBO Max ishte konsoliduar në një markë prestigjioze shfaqjes televizive.

Të dy shërbimet bashkë do të kenë 92 milionë abonentë.

Copyright: © PCWorld Albania

Dil i kënaqur me:

- 5%
OFERTË ONLINE
Ofertë!

OnePlus 10 Pro

94,990 L
Kurseni: 5,000 L
OFERTË ONLINE

Xiaomi Mi 11 Lite 5G

28,990 L31,990 L
 
- 5%
OFERTË ONLINE
Ofertë!

FujiFilm Instax Mini 11 Instant Film Camera

9,490 L
Kurseni: 500 L
- 20%
OFERTË ONLINE
Ofertë!

HP EliteBook 725 G4 12″, 8GB, 120GB SSD, AMD Pro

22,490 L
Kurseni: 5,500 L
- 8%
OFERTË ONLINE
Ofertë!

Xiaomi Watch S1 Active

18,490 L
Kurseni: 1,500 L
OFERTË ONLINE
Ofertë!

HP 255 G8 15.6″, AMD

33,990 L39,990 L
OFERTË ONLINE
Ofertë!

Lenovo V15-IGL 15.6″, 8GB, 128GB/256GB SSD, Cel-N4020

32,990 L37,990 L
- 11%
OFERTË ONLINE
Ofertë!

Xiaomi Redmi 9A

11,990 L
Kurseni: 1,500 L