Monedhë

Kategoritë

2 muaj më parë

Instagram heq tabin Shop nga ndërfaqja e navigimit

Instagram filloi testimin e ndërfaqes së re pa tabin Shop në Shtator duke thënë se synon të thjeshtojë eksperiencën e Instagramit për përdoruesit.

Instagram heq tabin Shop nga ndërfaqja e navigimit

Përdoruesit e Instagram së shpejti do të shohin një shiri të rimodeluar të navigimit në pamjen e parë të aplikacionit.

Duke filluar nga muaji i ardhshëm, Instagram do të heqë tabin Shop nga shirit kryesor në fund të ekranit dhe butoni për krijimin e një postimi të ri do të zhvendoset poshtë në qendër.

Tabi Reels i cili është në qendër të navigimit, do të marrë vendin e tabit Shop.

Instagram filloi testimin e ndërfaqes së re pa tabin Shop në Shtator duke thënë se synon të thjeshtojë eksperiencën e Instagramit për përdoruesit.

Ende kompania thotë se shitblerja do të mbetet pjesë kryesore e rrjetit social.

Njëlloj si platformat e tjera, Instagram ka investuar në mjetet e shitblerjes në përpjekje për ti bërë përdoruesit të blejnë brenda aplikacionit.

Rekomandime të personalizuara të produkteve aktualisht popullojnë tabin Shop të Instagram por që The Information raportoi muajin e kaluar se do të hiqeshin.

Instagram nuk foli për fatin e tabit Shop pas ndryshimit që do të bëhet muajin e ardhshëm.

Copyright: © PCWorld Albania

Dil i kënaqur me:

OFERTË ONLINE

Apple iPhone 14 Pro

134,990 L144,990 L
 
OFERTA VETËM ONLINE

Apple iPhone 14 Pro Max

144,990 L194,990 L
 
OFERTA VETËM ONLINE

Xiaomi Redmi A1

9,990 L
 
- 25%
Ofertë!

Redmi Watch Lite 2

7,490 L
Kurseni: 2,500 L
OFERTA VETËM ONLINE

Xiaomi Redmi A1+

10,990 L