Monedhë

Kategoritë

3 muaj më parë

iPhone, AirPods dhe të gjithë aksesorët e Apple kalojnë në USB-C vitin e ardhshëm

Së bashku me një iPhone USB-C, Kuo tha se do të lançojë versione USB-C të produkteve tjera si AirPods, MagicKey Board, Magic Trackpak dhe Magic Mouse.

iPhone, AirPods dhe të gjithë aksesorët e Apple kalojnë në USB-C vitin e ardhshëm

Raportime nga analisti Ming-Chi Kuo dhe Bloomberg javën e kaluar zbuluan se iPhone është gati të shkëmbejë portën Lightining me USB-C duke filluar nga viti i ardhshëm.

Tashmë Kuo thotë Apple do të kalojë edhe produktet e tjera në USB-C si AirPods.

Lançimi i USB-C për iPhone sipas Kuo vjen pasi Apple kishte vënë objektiv në eliminimin e të gjitha portave dhe realizimin e funksioneve kryesore përmes teknologjisë wireless nga karikimi tek kontektiviteti por që ky plan kishte qenë tepër ambicioz.

Një gjë e tillë u pa e parealizueshme për shkak të kufizimeve teknike që teknologjia ka. Së bashku me një iPhone USB-C, Kuo tha se do të lançojë versione USB-C të produkteve tjera si AirPods, MagicKey Board, Magic Trackpak dhe Magic Mouse.

Ajo çfarë Kuo paralajmëron është se Apple gradualisht do të largojë konektorin Lightning nga të gjitha produktet dhe aksesorët e kompanisë. 

Copyright: © PCWorld Albania

Dil i kënaqur me:

- 5%
OFERTË ONLINE
Ofertë!

FujiFilm Instax Mini 11 Instant Film Camera

9,490 L
Kurseni: 500 L
- 5%
OFERTË ONLINE
Ofertë!

Blackview A95

20,990 L
Kurseni: 1,000 L
- 27%
OFERTË ONLINE
Ofertë!

Tv Box H96 Max 4/64GB 6K

3,990 L
Kurseni: 1,500 L
- 31%
OFERTË ONLINE
Ofertë!

Xiaomi Mi Smart Scale 2

1,790 L
Kurseni: 800 L
- 3%
OFERTË ONLINE
Ofertë!

HP EliteBook 850 G3 15.6″, 8GB, 250GB SSD, Core i5

38,990 L
Kurseni: 1,000 L
- 50%
OFERTË ONLINE
Ofertë!

Xiaomi Mi Casual Daypack

990 L
Kurseni: 1,000 L
OFERTË ONLINE

Fuji Instax Mini 11 Bundle Box

13,490 L