Monedhë

Kategoritë

2 muaj më parë

Ja sesi aplikacioni Facebook do të ndryshojë në mënyrë drastike për të konkurruar TikTok

Nuk dihet sesa kohë do ti marrë Meta të implementojë këto ndryshime, disa prej të cilave janë të ngjashme me veprimet e fundit në Instagram.

Ja sesi aplikacioni Facebook do të ndryshojë në mënyrë drastike për të konkurruar TikTok

Mark Zuckerberg dhe drejtuesit e tjetër të Meta e kanë bërë të qartë se konkurrenca me TikTok është prioriteti i tyre kryesor. Tashmë kemi më shumë detaje sesi ata kanë planifikuar të rimodelojnë plotësisht aplikacionin Facebook për ti shërbyer kësaj konkurrence.

Rrjeti social është duke punuar për një ridizajnim madhor të kohështrirjes së Facebook duke vënë fokusin tek përmbajtja e rekomanduar nga faqet, krijuesit dhe njerëzit që ndiqni.

Sipas një memoje shikuar nga the Verge, shefi i aplikacionit Facebook në Meta synon që ta shndërrojë Facebook në një “mjet zbulimi” të përmbajtjeve që do të mbështetej fuqimisht tek rekomandimet njëlloj siç TikTok bën me kohështrirjen “For You.”

Rekomandimet kryesisht do të vinë nga llogari që nuk i ndjekim dhe përdoruesit do të shohin më pak postime nga miqtë dhe familja në kohështrirje. Gjithashtu pjesë e planeve është rikthimi i Messenger në aplikacionin kryesor për të inkurajuar shpërndarjen e përmbajtjeve nga ajo që Facebook e quan “Discovery Engine.”

Nuk dihet sesa kohë do ti marrë Meta të implementojë këto ndryshime, disa prej të cilave janë të ngjashme me veprimet e fundit në Instagram.

Ende informacion i brendshëm është një tregues i drejtimit që Facebook do të marrë në të ardhmen dhe cilat janë prioritetet e saj përballë një konkurrence të egër. 

Copyright: © PCWorld Albania

Dil i kënaqur me:

- 6%
OFERTË ONLINE
Ofertë!

Brother All-in-One Mono Printer DCP-L6600DW

74,990 L
Kurseni: 5,000 L
- 20%
OFERTË ONLINE
Ofertë!

Redmi Airdots 2S

2,790 L
Kurseni: 700 L
- 4%
OFERTË ONLINE
Ofertë!

Laptop Apple Macbook Pro 13″, 16GB, 1TB SSD, M1 (2020)

239,990 L
Kurseni: 10,000 L
- 5%
OFERTË ONLINE
Ofertë!

Xiaomi 12

89,990 L
Kurseni: 5,000 L
OFERTË ONLINE

Xiaomi Mi 11 Lite 5G

28,990 L31,990 L
 
- 11%
OFERTË ONLINE
Ofertë!

Xiaomi Mi Electric Scooter 1S

41,990 L
Kurseni: 5,000 L