Monedhë

Kategoritë

2 javë më parë

Kamera 10x e Samsung mund të rikthehet tek Galaxy S23

Megjithatë është i paqartë fakti nëse kompania do të ofrojë një kamër të dytë zmadhim siç kemi parë në gjeneratat e kaluar me sensorin 3x.

Samsung debutoi kamerën periskop me zmadhim 10X me Galaxy S21 Ultra vitin e kaluar duke ofruar rritje të ndjeshme të cilësisë së imazhit kur përdoruesit zmadhonte në distanca të largëta.

Kompania do të mbante këtë kamër për Galaxy S22 Ultra duke përmirësuar softuerin. Tani sipas raportimeve të industrisë thuhet se Galaxy S23 Ultra do të përdorë kamerën 10-megapiksel periskop gjithashtu por duke përmirësuar cilësinë e kamerës në forma të tjera.

Brendi Korean mund të përmirësojë cilësinë e imazhit duke ofruar një mbulesë më cilësore të lentës ose të përdorë hapje më të madhe për të ofruar imazhe më cilësore.

Megjithatë është i paqartë fakti nëse kompania do të ofrojë një kamër të dytë zmadhim siç kemi parë në gjeneratat e kaluar me sensorin 3x.

Samsung dhe Huawei janë dy kompanitë e vetme që ofrojnë kamera 10x periskop. 

Copyright: © PCWorld Albania

Dil i kënaqur me:

- 28%
OFERTË ONLINE
Ofertë!

Kids E07 Smart Watch

1,790 L
Kurseni: 700 L
- 13%
OFERTË ONLINE
Ofertë!

Ninebot Max Sport Balance

64,990 L
Kurseni: 10,000 L
- 10%
OFERTË ONLINE
Ofertë!

Sony Playstation 5 Disc Edition

89,990 L
Kurseni: 10,000 L
- 54%
OFERTË ONLINE
Ofertë!

TCL Tab 10s, WiFi Only

12,490 L
Kurseni: 14,500 L
- 40%
OFERTË ONLINE
Ofertë!

Game Box Power M3

2,990 L
Kurseni: 2,000 L
- 6%
OFERTË ONLINE
Ofertë!

Sony Playstation 5 Digital Edition Console

84,990 L
Kurseni: 5,000 L
- 23%
OFERTË ONLINE
Ofertë!

HP ProBook 440 G5 14″, 8GB, 120GB SSD, Core i5

38,490 L
Kurseni: 11,500 L
- 5%
OFERTË ONLINE
Ofertë!

FujiFilm Instax Mini 11 Instant Film Camera

9,490 L
Kurseni: 500 L