Monedhë

Kategoritë

1 muaj më parë

Kompanitë dhe vendet ku prodhohen komponentët e iPhone

iPhone është një prej produkteve kryesore që sjell të ardhura tek Apple. Megjithatë për tu diversifikuar, çdo gjigant teknologjia gjen mënyra të reja për të inovuar.

Kompanitë dhe vendet ku prodhohen komponentët e iPhone

Modeli më i fundit i iPhone është një bashkëpunim i gjërë ndërkombëtar. Bateritë zhvillohen nga kompania Kineze Sunwoda Electronic, ekranit ng Samsung dhe LG në Korenë e Jugut, ndërsa xham i Corning në SHBA.

Kështu iPhone bashkon kompani nga mbarë bota në brendësi të tij. Po të shkojmë më tutje mësojmë se mikroçipet dizajnohen nga prodhues të palëve të treta, memoria flash nga Kioxa në Japoni dhe porta e ekranit nga NXO Semiconductors në Holandë.

iPhone është një prej produkteve kryesore që sjell të ardhura tek Apple. Megjithatë për tu diversifikuar, çdo gjigant teknologjia gjen mënyra të reja për të inovuar.

19% e shitjeve të Apple vinë iTunes dhe Apple TV ndërsa Mac dhe iPad zënë 10% të tyre.

Copyright: © PCWorld Albania

Dil i kënaqur me:

- 54%
OFERTË ONLINE
Ofertë!

TCL Tab 10s, WiFi Only

12,490 L
Kurseni: 14,500 L
- 28%
OFERTË ONLINE
Ofertë!

Kids E07 Smart Watch

1,790 L
Kurseni: 700 L
- 10%
OFERTË ONLINE
Ofertë!

Sony Playstation 5 Disc Edition

89,990 L
Kurseni: 10,000 L
- 40%
OFERTË ONLINE
Ofertë!

Game Box Power M3

2,990 L
Kurseni: 2,000 L
- 23%
OFERTË ONLINE
Ofertë!

HP ProBook 440 G5 14″, 8GB, 120GB SSD, Core i5

38,490 L
Kurseni: 11,500 L
- 6%
OFERTË ONLINE
Ofertë!

Sony Playstation 5 Digital Edition Console

84,990 L
Kurseni: 5,000 L
OFERTË ONLINE

Xiaomi Mi 11 Lite 5G

28,990 L31,990 L