Monedhë

Kategoritë

4 muaj më parë

Konferenca e zhvilluesve WWDC e Apple vjen më 6 Qershor

Presim që Apple në WWDC të na japë një pamje paraprake të iOS 16, iPadOS 16, watchOS 9 dhe tvOS 16 si dhe gjeneratën e ardhshme të macOS.

Konferenca e zhvilluesve WWDC e Apple vjen më 6 Qershor

Qershori po afrohet, që do të thotë se është momenti i vitit kur Apple mban konferencën vjetore të zhvilluesve WWDC.

Kompania njoftoi se WWDC 2022 do të mbahet në datat 6-10 Qershor dhe do të jetë virtuale por me një numër të kufizuar pjesëmarrësish fizik në Apple Park më 6 Qershor.

Dy WWDC e fundit kanë qenë online dhe falas për të ndjekur nga të gjithë për shkak të pandemisë së Covid-19. Apple gradualisht ka filluar të rikthehet tek aktivitetet fizike.

Edhe Google I/O, konferenca e zhvilluesve të kompanisë, do të mbahet në Prill me një numër të kufizuar pjesëmarrjeje fizike.

Presim që Apple në WWDC të na japë një pamje paraprake të iOS 16, iPadOS 16, watchOS 9 dhe tvOS 16 si dhe gjeneratën e ardhshme të macOS.

Po ekziston mundësia që Apple të zbuloi edhe harduerë të rinj. 

Copyright: © PCWorld Albania

Dil i kënaqur me:

- 18%
OFERTË ONLINE
Ofertë!

Apple TV 4K 32GB

16,490 L
Kurseni: 3,500 L
- 18%
OFERTË ONLINE
Ofertë!

Doogee X93

8,990 L
Kurseni: 2,000 L
OFERTË ONLINE

Fuji Instax Mini 11 Bundle Box

13,490 L
 
- 15%
OFERTË ONLINE
Ofertë!

Samsung Galaxy M52 5G

39,990 L
Kurseni: 7,000 L
OFERTË ONLINE

Xiaomi Mi 11 Lite 5G

28,990 L31,990 L
 
- 33%
OFERTË ONLINE
Ofertë!

Xiaomi Mi Vacuum Cleaner Light

9,990 L
Kurseni: 5,000 L