Monedhë

Kategoritë

2 muaj më parë

Konfirmohet një prej veçorive të shumëkërkuara për iPhone

Sipas Mark Gurman të Bloomberg, modelet Pro të iPhone do të vinë me ekranet që rrinë ndezur gjithmonë.

Konfirmohet një prej veçorive të shumëkërkuara për iPhone

Kur Apple të lançojë telefonët e ardhshëm iPhone 14 Pro dhe iPhone 14 Pro Max, pajisjet do të vjedhin një veçori nga pajisjet me ekranin më të vogël të kompanisë që janë orët inteligjente.

Sipas Mark Gurman të Bloomberg, modelet Pro të iPhone do të vinë me ekranet që rrinë ndezur gjithmonë.

Njëlloj si Apple Watch Series 7 dhe shumë telefonë Android, iPhone 14 Pro dhe Pro Max do të tregojnë informacionin e ekraneve “Always On” në ekran.

Përdoruesit nuk do të kenë më nevojë të prekin ekranin për të shfaqur orën që shumë prej nesh e bëjnë çdo ditë, më shumë sesa imagjinojmë.

Me funksionalitetin e ri mjafton të drejtoni sytë drejt smartfonit për të marrë informacionet bazike siç është ora. Apple na e ka treguar tashmë sesi duket dizajni i ri.

Në telefonët Android ekrani “Always On” shfaq vetëm orë dhe ikonat e aplikacioneve që kanë njoftime. Ndërsa në iPhone do të shfaqen informacione të Widgets.

Copyright: © PCWorld Albania

Dil i kënaqur me:

- 54%
OFERTË ONLINE
Ofertë!

TCL Tab 10s, WiFi Only

12,490 L
Kurseni: 14,500 L
- 10%
OFERTË ONLINE
Ofertë!

Sony Playstation 5 Disc Edition

89,990 L
Kurseni: 10,000 L
- 40%
OFERTË ONLINE
Ofertë!

Game Box Power M3

2,990 L
Kurseni: 2,000 L
- 23%
OFERTË ONLINE
Ofertë!

HP ProBook 440 G5 14″, 8GB, 120GB SSD, Core i5

38,490 L
Kurseni: 11,500 L
- 6%
OFERTË ONLINE
Ofertë!

Sony Playstation 5 Digital Edition Console

84,990 L
Kurseni: 5,000 L
- 19%
OFERTË ONLINE
Ofertë!

HP EliteBook 850 G4 15.6″, 8GB, 250GB SSD, Core i5

44,490 L
Kurseni: 10,500 L
- 5%
OFERTË ONLINE
Ofertë!

OnePlus 10 Pro

94,990 L
Kurseni: 5,000 L