Monedhë

Kategoritë

3 vjet më parë

MacBook Air do të ridizajnohet, rikthehet karikuesi MagSafe

Së bashku me laptopin e ri pritet që Apple të sjellë edhe gjeneratën e re të procesorëve për të pasuar Apple M1 që debutoi me MacBook Air ekzistues në Nëntor.

MacBook Air do të ridizajnohet, rikthehet karikuesi MagSafe

Apple është duke punuar në një dizajn të ri MacBook Air i cili do të rikthejë karikimin MagSafe. Sipas një raporti të Bloomberg, MacBook Air i ri mund të debutojë drejt fundit të këtij viti ose në fillim të 2022 dhe është dizajnuar për të qenë më i hollë dhe i lehtë sesa modeli ekzistues.

MacBook Air i ri mund të jetë vogël falë eliminimit të kornizave të ekranit 13-inç ndërsa një risi për këtë laptop sipas raportit është përfshirja e dy portave USB 4.

Së bashku me laptopin e ri pritet që Apple të sjellë edhe gjeneratën e re të procesorëve për të pasuar Apple M1 që debutoi me MacBook Air ekzistues në Nëntor.

Sistemi i karikimit magnetik të Apple, MagSafe, gjithashtu do të rikthehet me ridizajnimin duke ruajtur të njëjtën formë si modeli i kaluar.

Bloomberg thotë se Apple kishte konsideruar edhe një version të madh 15-inç të MacBook Air por aktualisht këto plane janë lënë mënjëanë.

Lajmet e për ridizajnimin e MacBook Air vinë një javë pas raportit të analistit të mirënjohur të produkteve të Apple Ming Chi-Kuo i cili tha se edhe MacBook Pro do të ridizajnohet. 

Copyright: © PCWorld Albania

Dil i kënaqur me:

- 17%
SAPO ERDHI
Ofertë!

Laptop Apple Macbook Air 13″, 8GB, 256GB SSD, M1 (2020)

99,990 L
Kurseni: 20,000 L