Monedhë

Kategoritë

3 javë më parë

MacBook Pro 14 dhe 16-inç në planet e Apple për tu përditësuar këtë vit

Ndryshimi i vetëm pritet të jetë zëvendësimi i çipeve M1 Pro dhe M1 Max me versionet M2.

Pothuajse një vit pasi prezantoi MacBook Pro 14 dhe 16-inç, Apple raportoi planet për të përditësuar këto pajisje duke filluar nga kjo Vjeshtë.

Mark Gurman i Bloomberg tha se kompania është duke punuar në versionet M2 të modeleve 14-inç dhe 16-inç.

Sipas tij, dizajni dhe funksionalitetet e dy kompjuterëve do të qëndrojnë të pandryshuara sepse Apple ridizajnoi linjën vetëm vitin e kaluar duke shtuar portën MagSafe, më shumë porta të tjera dhe ekrane më cilësore.

Ndryshimi i vetëm pritet të jetë zëvendësimi i çipeve M1 Pro dhe M1 Max me versionet M2.

Në MacBook Air të 2022, performanca grafike e çipit të ri ishte deri në 35% më e lartë për variantin me 10 bërthama.

Kompania synon që modelet e reja ti sjellë këtë Vjeshtë por nuk përjashtohet shtyrja për në Pranverën e 2023 nisur nga problemet me zinxhirin e furnizimit dhe rritjes së kostove të prodhimit.

Copyright: © PCWorld Albania

Dil i kënaqur me:

- 28%
OFERTË ONLINE
Ofertë!

Kids E07 Smart Watch

1,790 L
Kurseni: 700 L
- 10%
OFERTË ONLINE
Ofertë!

Sony Playstation 5 Disc Edition

89,990 L
Kurseni: 10,000 L
- 54%
OFERTË ONLINE
Ofertë!

TCL Tab 10s, WiFi Only

12,490 L
Kurseni: 14,500 L
- 40%
OFERTË ONLINE
Ofertë!

Game Box Power M3

2,990 L
Kurseni: 2,000 L
- 23%
OFERTË ONLINE
Ofertë!

HP ProBook 440 G5 14″, 8GB, 120GB SSD, Core i5

38,490 L
Kurseni: 11,500 L
- 6%
OFERTË ONLINE
Ofertë!

Sony Playstation 5 Digital Edition Console

84,990 L
Kurseni: 5,000 L
- 5%
OFERTË ONLINE
Ofertë!

FujiFilm Instax Mini 11 Instant Film Camera

9,490 L
Kurseni: 500 L