Monedhë

Kategoritë

2 muaj më parë

Me versionin e fundit të Firefox askush nuk ju gjurmon dot në internet

Mozilla lançoi funksionalitetin në 2021 dhe më përpara ishte aktivizuar automatikisht vetëm në modalitetin e privatësisë.

Me versionin e fundit të Firefox askush nuk ju gjurmon dot në internet

Të gjithë përdoruesit e Firefox tashmë do të jenë të mbrojtur nga funksionaliteti “Total Cookie Protection” që do të jetë i aktivizuar automatikisht.

Mozilla e quan si mbrojtja më e fuqishme e privatësisë në një shfletues sepse bllokon cookie-t në faqet ku krijohen.

Konkretisht cookie-t izolohen duke parandaluar kompanitë e gjurmimit ti aksesojnë për të monitoruar aktivitetin pa dijeninë tuaj.

Mozilla lançoi funksionalitetin në 2021 dhe më përpara ishte aktivizuar automatikisht vetëm në modalitetin e privatësisë.

Tani të gjithë përdoruesit e Firefox në desktop mund të përfitojnë nga privatësia e shtuar pa aktivizuar asgjë manualisht. Në fillim të vitit Mozilla solli “Total Cookie Protection” në Firefox Focus, shfletuesit e privatësisë për Android.

Edhe Microsoft Edge ka funksionalitete të ngjashme por përdoruesit duhet manualisht të aktivizojnë modalitetin strikt për ti parandaluar ato tju gjurmojnë. 

Copyright: © PCWorld Albania

Dil i kënaqur me:

- 3%
OFERTË ONLINE
Ofertë!

HP EliteBook 850 G3 15.6″, 8GB, 250GB SSD, Core i5

38,990 L
Kurseni: 1,000 L
- 56%
OFERTË ONLINE
Ofertë!

Picun Bluetooth Headphones B26-X

1,990 L
Kurseni: 2,500 L
OFERTË ONLINE

Fuji Instax Mini 11 Bundle Box

13,490 L
 
- 3%
OFERTË ONLINE
Ofertë!

Navee Electric Scooter N65

57,990 L
Kurseni: 2,000 L
OFERTË ONLINE

2D Barcode Scanner GT-9120E

4,990 L