Monedhë

Kategoritë

2 muaj më parë

Një programues Korean ndërton një varr për Internet Explorer

Një zhvillues softueri nga Koreja e Jugut shpenzoi 330 dollarë për të dizajnuar dhe ndërtuar një gur varri për shfletuesin përpara datës kur Internet Explorer nuk do të mbështetet më.

Një programues Korean ndërton një varr për Internet Explorer

Kur Microsoft lajmëroi fundin e Internet Explorer javën e kaluar, një person vendosi të ndërtojë një përkujtimore për të.

Një zhvillues softueri nga Koreja e Jugut shpenzoi 330 dollarë për të dizajnuar dhe ndërtuar një gur varri për shfletuesin përpara datës kur Internet Explorer nuk do të mbështetet më.

Memoriali i vendosur në qytetin Gyeongju në Korenë e Jugut ka logon ikonike të Internet Explorer së bashku me një thënie: “Ishte një aplikacion perfekt për të shkarkuar shfletuesit e tjerë.”

Jung Ki-young vendosi të bënte memorialin për një program i cili e ndoqi gjatë gjithë karrierës së tij. Edhe pse aplikacione si Chrome dhe Firefox zëvendësuar Internet Explorer në popullaritet dhe funksionalitet, shumë konsumatorë të Jung i kërkonin që uebsajtet e tyre të duken mirë edhe në shfletuesin antik të Microsoft.

Microsoft di të vijojë mbështetjen e Internet Explorer në forma të tjera siç është modaliteti IE në shfletuesin Edge deri në 2029.

Copyright: © PCWorld Albania

Dil i kënaqur me:

OFERTË ONLINE
Ofertë!

Lenovo V15-IGL 15.6″, 8GB, 128GB/256GB SSD, Cel-N4020

32,990 L37,990 L
OFERTË ONLINE
Ofertë!

HP 255 G8 15.6″, AMD

33,990 L39,990 L
- 4%
OFERTË ONLINE
Ofertë!

Laptop Apple Macbook Pro 13″, 16GB, 1TB SSD, M1 (2020)

239,990 L
Kurseni: 10,000 L
- 6%
OFERTË ONLINE
Ofertë!

Brother All-in-One Mono Printer DCP-L6600DW

74,990 L
Kurseni: 5,000 L
- 20%
OFERTË ONLINE
Ofertë!

Redmi Airdots 2S

2,790 L
Kurseni: 700 L
- 11%
OFERTË ONLINE
Ofertë!

Xiaomi Mi Electric Scooter 1S

41,990 L
Kurseni: 5,000 L