Monedhë

Kategoritë

2 javë më parë

Nuk do të ketë një version mobile të World of Warcraft

Sipas Bloomberg loja kishte emrin e koduar Neptune dhe do të ishte një version mobile i lojës shumë popullore në desktop.

Nuk do të ketë një version mobil të World of Warcraft

Blizzard ka anuluar një version mobil të lojës World of Warcraft sipas një raporti të Bloomberg. Loja e ndërtuar në bashkëpunim me partnerin Kinez NetEase, ishte në zhvillim që prej 3 vitesh përpara se një konflikt lidhur me termat e financimit anuluan projektin.

Një përfaqësues i Blizzard tha se “nuk është e vërtetë që kemi pasur mosmarrëveshje financiare me një partner të besueshëm.”

Sipas Bloomberg loja kishte emrin e koduar Neptune dhe do të ishte një version mobile i lojës shumë popullore në desktop.

Anulimi vjen në një kohë kur Blizzard po investon në mënyrë agresive në tregun mobil. Në Maj zhvilluesit njoftoi lançimin e Warcraft Arclight Rumble dhe në Qershor debutoi Diablo Immortal.

Blizzard dhe NetEase kanë qenë partnerë që prej 2008-ës. Së bashku zhvilluan Diablo Immortal, Hearthstone dhe World of Warcraft. 

Copyright: © PCWorld Albania

Dil i kënaqur me:

- 11%
OFERTË ONLINE
Ofertë!

Xiaomi Mi Electric Scooter 1S

41,990 L
Kurseni: 5,000 L
- 5%
OFERTË ONLINE
Ofertë!

Xiaomi 12

89,990 L
Kurseni: 5,000 L
- 18%
OFERTË ONLINE
Ofertë!

Doogee X93

8,990 L
Kurseni: 2,000 L
- 11%
OFERTË ONLINE
Ofertë!

Xiaomi Redmi 9A

11,990 L
Kurseni: 1,500 L
OFERTË ONLINE
Ofertë!

Lenovo V15-IGL 15.6″, 8GB, 128GB/256GB SSD, Cel-N4020

32,990 L37,990 L
- 4%
OFERTË ONLINE
Ofertë!

Laptop Apple Macbook Pro 13″, 16GB, 1TB SSD, M1 (2020)

239,990 L
Kurseni: 10,000 L
OFERTË ONLINE
Ofertë!

HP 255 G8 15.6″, AMD

33,990 L39,990 L