Monedhë

Kategoritë

3 muaj më parë

Pas 21 vitesh Apple vendos të braktisë produktin që revolucionarizoi të dëgjuarit e muzikës

Shefi i marketingut të Apple Greg Jowiak tha se shpirti i iPod jeton në produktet e tjera të Apple.

Pas 21 vitesh Apple vendos të braktisë produktin që revolucionarizoi të dëgjuarit e muzikës

Apple ditën e sotme njoftoi se zyrtarisht do të tërhiqte nga shitjet iPod Touch, një aksesor i vjetruar i cili është zëvendësuar nga iPhone dhe iPad.

Apple tha se eliminimi i iPod Touch vjen si rezultat i produkteve të tjera në linjën e iPhone që ofrojnë funksionalitete edhe më të avancuara.

Ka qenë pajisja e fundit e linjës iPod që nuk është përditësuar që nga muajit maj 2019, ose tre vite më parë.

Shefi i marketingut të Apple Greg Jowiak tha se shpirti i iPod jeton në produktet e tjera të Apple.

Kompania prezantoi iPod në Tetor të 2021, 21 vite më parë dhe përbënte një pajisje revolucionare e cila vendosi në xhepin e miliona fansave të Apple mijëra muzikë.

Apple solli disa versione si iPod Shuffle, iPod nano dhe iPod touch por gradualisht pajisja i përkiste më shumë të shkuarës.

Gjenerata e 7-të e iPod Touch kushton 199 dollarë me ekran 4-inç, buton standard Home dhe çip A10.

Copyright: © PCWorld Albania

Dil i kënaqur me:

Apple iPhone 13 Pro

126,990 L136,990 L
 
OFERTË ONLINE

Apple iPhone 13 Pro Max

139,990 L152,990 L
 
Second Chance

Apple iPhone 8 Plus

27,990 L36,600 L
 
OFERTË ONLINE

Apple iPhone XS Max

40,990 L
 
Second Chance

Apple iPhone XS

32,490 L45,490 L