Monedhë

Kategoritë

3 javë më parë

Përditësimi i parë madhor i Windows 11-ës vjen në Shtator

Zakonisht Microsoft dërgon këto përditësime në faza dhe nuk do të thotë se përditësimi i Windows 11-ës do të vijë medoemos në Shtator.

Windows 11-ta e ka pasur shansin të provojë veten dhe tashmë është momenti për përditësimin e parë madhor.

Microsoft ka treguar pjesëza të vogla informacioni për përditësimin 22H2 dhe burime të afërta me kompaninë thonë se do të debutojë në Shtator 2022.

Është një lajm i rëndësishëm sepse Windows 11 me këtë përditësim do të sjellë disa veçori shumë të kërkuara. Nga një Task Manager i rimodeluar, tek File Explorer me tabe, ndryshime në menunë Start, afisha etj.

Zakonisht Microsoft dërgon këto përditësime në faza dhe nuk do të thotë se përditësimi i Windows 11-ës do të vijë medoemos në Shtator.

Kompania ka një sfidë të madhe përpara kur bëhet fjalë për përditësimin në Windows 11. Sipas të dhënave të StatCounter, pjesa e tregut të Windows 11-ës ende nuk ka kaluar të Windows 7-ës në mbarë botën edhe pse diferenca mes tyre është më pak se 1%.

Por me shtimin e veçorive të reja, përdoruesit do të kenë më shumë arsye për të përditësuar.

Copyright: © PCWorld Albania

Dil i kënaqur me:

- 13%
OFERTË ONLINE
Ofertë!

Ninebot Max Sport Balance

64,990 L
Kurseni: 10,000 L
- 28%
OFERTË ONLINE
Ofertë!

Kids E07 Smart Watch

1,790 L
Kurseni: 700 L
- 10%
OFERTË ONLINE
Ofertë!

Sony Playstation 5 Disc Edition

89,990 L
Kurseni: 10,000 L
- 40%
OFERTË ONLINE
Ofertë!

Game Box Power M3

2,990 L
Kurseni: 2,000 L
- 54%
OFERTË ONLINE
Ofertë!

TCL Tab 10s, WiFi Only

12,490 L
Kurseni: 14,500 L
- 23%
OFERTË ONLINE
Ofertë!

HP ProBook 440 G5 14″, 8GB, 120GB SSD, Core i5

38,490 L
Kurseni: 11,500 L
- 5%
OFERTË ONLINE
Ofertë!

OnePlus 10 Pro

94,990 L
Kurseni: 5,000 L
- 6%
OFERTË ONLINE
Ofertë!

Sony Playstation 5 Digital Edition Console

84,990 L
Kurseni: 5,000 L