Monedhë

Kategoritë

1 muaj më parë

Përdoruesit e Facebook do të mund të krijojnë 5 profile të ndryshme me një llogari të vetme

Testimi i raportuar nga Bloomberg mesa duket është një përgjigje e Facebook përballë rënies së angazhimit dhe numri të përdoruesve aktivë të platformës.

Përdoruesit e Facebook do të mund të krijojnë 5 profile të ndryshme me një llogari të vetme

Facebook është duke testuar një funksion që ju jep përdoruesve mundësinë për të krijuar deri në 5 profile në platformë, një kthesë për kompaninë e cila ka një politikë që lejon përdoruesit të kenë një llogari për një identitet.

Testimi i raportuar nga Bloomberg mesa duket është një përgjigje e Facebook përballë rënies së angazhimit dhe numri të përdoruesve aktivë të platformës.

“Për të ndihmuar njerëzit të kenë eksperienca unike bazuar në interesa dhe marrëdhëniet e tyre, jemi duke testuar për një mënyrë sesi njerëzit të kenë më shumë se një profil me një llogari të vetme Facebook,” tha një përfaqësues i kompanisë.

Nuk është e qartë sesi testimi i parë do të bëhet apo nëse Facebook planifikon ta bëjë gjerësisht të disponueshëm. Ky ndryshim mund të ndryshojë rrënjësisht mënyrën sesi njerëzit ndërveprojnë në rrjetin social.

Është një distancim madhor i Facebook nga politika që kërkon emra të vërtetë në platformë. Ndryshe nga Instagram ku përdoruesit mund të krijojnë disa llogari pa kërkuar emrat e tyre realë, Facebook ka rregulla strikte për identitetet dhe vazhdimisht penalizon përdoruesit që kanë disa llogari.

Copyright: © PCWorld Albania

Dil i kënaqur me:

- 5%
OFERTË ONLINE
Ofertë!

OnePlus 10 Pro

94,990 L
Kurseni: 5,000 L
- 11%
OFERTË ONLINE
Ofertë!

Xiaomi Redmi 9A

11,990 L
Kurseni: 1,500 L
- 8%
OFERTË ONLINE
Ofertë!

Xiaomi Watch S1 Active

18,490 L
Kurseni: 1,500 L
- 20%
OFERTË ONLINE
Ofertë!

HP EliteBook 725 G4 12″, 8GB, 120GB SSD, AMD Pro

22,490 L
Kurseni: 5,500 L
OFERTË ONLINE
Ofertë!

HP 255 G8 15.6″, AMD

33,990 L39,990 L
OFERTË ONLINE
Ofertë!

Lenovo V15-IGL 15.6″, 8GB, 128GB/256GB SSD, Cel-N4020

32,990 L37,990 L
- 4%
OFERTË ONLINE
Ofertë!

Laptop Apple Macbook Pro 13″, 16GB, 1TB SSD, M1 (2020)

239,990 L
Kurseni: 10,000 L
OFERTË ONLINE

Xiaomi Mi 11 Lite 5G

28,990 L31,990 L