OFERTË ONLINE

Acer Full HD Video Projector H6542BDK

84,990 L

 

Projektori portable Acer mundëson transmetim figure shumë të pastër me rezolucion Full HD edhe pse është i vogël si pajisje. Ndriçim deri në 4000 ANSI Lumen dhe raport zmadhimi 1.1 X. I thjeshtë në përdorim dhe për t’u mirëmbajtur, e bëjnë këtë projektor zgjedhjen perfekte për ju.

Ka stok

SKU: SDBD0730 Modeli: H6542BDK Kategori: , Etiketa: ,

Informacion i detajuar

Peshë
4 kg
Brand
General
Device type

DLP Projector – 1080p

3D capable

Yes (3D glasses can be purchased separately)

Integrated peripherals

speaker

Compatible Aspect Ratio

4:3

Projector
Brightness

4000 ANSI lumens

Brightness (reduced)

3200 lm

Contrast Ratio:

10000:1 (dynamic)

Visible screen area

68.58cm – 762cm

Projection distance

1m – 10m

Projection distance ratio

1.5 – 1.65:1

Uniformity

85%

Digital zoom factor

2x

Resolution

Full HD – Full HD (1920 x 1080) (uncompressed)/ 1920 x 1200 (resized)

Native aspect ratio

16:9

Color support

1.07 billion colors (30-bit)

Max refresh rate (V x H)

120Hz x 100kHz

Lamp type

245 watts

Lamp life

Up to 4000 hour(s) – Normal mode ¦ Up to 10000 hour(s) – Eco mode ¦ Up to 20000 hour(s) – ExtremeEco mode

Particularities

EcoProtection Technology, Support for 4:3 aspect ratio, Acer ColorSafe II Technology, ColorBoost 3D Technology, Low input lag, Acer LumiSense, Acer Bluelight Shield, 24/7 operation, HDMI 3D Ready

Lens
Focus type:

Manually

Aperture

F/2.0-2.05

Zoom type

Manually

Zoom factor

1.1x

Keystone correction direction

Vertical

Vertical Keystone Correction

-40 / +40

Video input
TV system

NTSC, SECAM, PAL

Video Interfaces

HDMI

Type

Integrated

Sound mode

Mono

Output power/channel

3 watts

Speaker

1 x Mixing Channel

Interfaces

2 x HDMI – 19-pin HDMI type A
1 x serial RS-232
1 x USB – 4-pin USB type A
1 x audio line-in – mini phone 3.5 mm
1 x audio line-out – mini phone 3.5mm

Power supply
Voltage source

AC

Required mains voltage

AC 120 – 230 V

Power consumption during operation

290 watts

Power consumption in standby mode

0.5 watts

Dimension

32.2 x 22.5 x 9.1 cm

Noise development

32dB

Noise emission (economy mode)

26dB

Vlerësimet

Nuk ka asnjë vlerësim.

Behuni i pari te lini një vlerësim

Informacione për paketimin

1 x Acer Full HD Video Projector H6542BDK