VETEM ONLINE

Amazon Fire HD 8 10th Gen

11,100 L

Dizajn i thjeshte dhe mund te mbahet me vete kudo. Eshte i holle, i lehte dhe shume praktik. Lidhja perfekt mes performances dhe prakticitetit.

Color
SKU: N/A Modeli: N/A Kategori: , Etiketa: , ,

Mund t’ju pëlqejnë edhe…

Përshkrim

Informacion i detajuar

Peshë
1 kg
Brand
Color

Black, White

Announced

2020

GENERAL
Dimensions

202 x 137 x 9.7 mm (7.95 x 5.39 x 0.38 in)

Weight

355 g (12.52 oz)

Connectivity

WiFi

DISPLAY
Display Type

IPS LCD

Display Size

8.0"

Display Resolution

800 x 1280 pixels

PLATFORM
OS

Android 9.0 (Pie), Fire OS 7

Chipset

MediaTek MT8168 (12 nm)

CPU

Quad-core 2.0 GHz Cortex-A53

GPU

Mali-G52 MC1

MEMORY
Ram

2GB

Memory Internal

32GB

Card Slot

microSDXC (dedicated slot)

CAMERA
Main Camera

Single (2MP)

Video Main

Yes

Selfie Camera

Single (2MP)

SOUND
Loudspeaker

Yes, with dual speakers

3.5mm jack

Yes

COMMS
WLAN

Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, dual-band

Bluetooth

5.0, A2DP, LE

GPS

No

Vendi i karikimit

USB Type C

BATTERY DETAILS
Battery

4850mAh

FEATURES
Sensors

Accelerometer

Vlerësimet

Nuk ka asnjë vlerësim.

Behuni i pari te lini një vlerësim
BLI ME KËSTE
Kësti mujor
Zgjidh afatin e pagesës
Apliko për kredi

Te dhenat e porosise

Për më shumë informacion kliko këtu