Ofertë!
BEST DEALS

Amazon Fire HD 8 32GB

11,990 L

Kurseni: 3,000 L

:
:
:

Fire HD 8 ofron ekran 8 inch dhe 2 GB Ram. Dizajni i ri është më i hollë dhe i lehtë se gjenerata e meëparshme, dhe ekrani është i forcuar me xham alumionosilicate.

Color

Përshkrim

Informacion i detajuar

Peshë
1 g/kg
Brand
Color

Denim, Pink

Announced

2022

GENERAL
Dimensions

201.9 x 137.4 x 9.6 mm (7.95 x 5.41 x 0.38 in)

Weight

337 g (11.89 oz)

Connectivity

WiFi

DISPLAY
Display Type

IPS LCD

Display Size

8.0"

Display Resolution

800 x 1280 pixels

PLATFORM
OS

Android 11, Fire OS 8

Chipset

Mediatek MT8169A

CPU

Hexa-core (6×2.0 GHz Cortex-A55)

GPU

Mali-G52 2EE MC2

MEMORY
Ram

2GB

Memory Internal

32GB

Card Slot

microSDXC (dedicated slot)

CAMERA
Main Camera

Single (5MP)

Video Main

1080p

Selfie Camera

Single (2MP)

SOUND
Loudspeaker

Yes, with stereo speakers

3.5mm jack

Yes

COMMS
WLAN

Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, dual-band

Bluetooth

5.2, A2DP, LE

GPS

No

Vendi i karikimit

USB-C

BATTERY DETAILS
Battery

4650 mAh

FEATURES
Sensors

Accelerometer

Vlerësimet

Nuk ka asnjë vlerësim.

Behuni i pari te lini një vlerësim

Informacione për paketimin

1 x Tablet

1 x Charger