Amazon Kindle (10th Generation) Kids

14,990 L

 

Bëjini fëmijëve tuaj dhuratën perfekte dhe u mundësoni të lexojnë romanet e tyre të preferuara me këtë Amazon Kindle me Wi-Fi. Ekrani me prekje pa shkëlqim u lejon të nënvizojnë pasazhe dhe të kërkojnë frazat e tyre të preferuara në libër, ndërsa niveli i ndriçimit i rregullueshme do të thotë që mund të lexojnë pa problem në çdo lloj ndriçimi. Lidhet me Bluetooth, ka bateri të fuqishme e cila ofron javë përdorimi me një karikim të vetëm dhe memorie 8 GB e cila mund të ruaj mijëra libra.

Color
SKU: N/A Modeli: N/A Kategori: , Etiketa: ,

Mund t’ju pëlqejnë edhe…

Përshkrim

Informacion i detajuar

Peshë
1 kg
Brand
Color

Rainbow Birds, Space Station, Blue, Pink

Announced

2019

Display
Screen size

6"

Screen Resolution

167 pixels per inch

Backlit Display

Yes

Screen Display

Black and white

Glare-Free Screen

Yes

Adjustable Brightness

Yes

Adjustable Font Size

Yes

Storage
Memory Internal

8GB

Expandable Memory Compatibility

None

Compatibility
Supported Media Formats

AAX, AZW, AZW3, DOC, DOCX, GIF, HTML, JPEG, MOBI, PDF, PNG, PRC, TXT

Connectivity
Internet Connectivity

Wi-Fi

Interface(s)

Micro-USB

Power
Charging Interface(s)

Micro-USB

Battery Type

Lithium-polymer

Features
Audiobook Enabled

Yes

Dimensions & Weight
Dimensions

16,3 x 12 x 1,27 cm

Weight

289 g

Vlerësimet

Nuk ka asnjë vlerësim.

Behuni i pari te lini një vlerësim

Informacione për paketimin

1 x Amazon Kindle (10th Generation) Kids – 6″ – 8GB

1 x Kid-friendly cover

1 x Quick start guide

1 x USB 2.0 charging cable