Amazon Kindle Oasis

32,990 L36,990 L

 

Amazon Kindle eshte prodhuar per te gjithe dashamiresit e librave. Ketu mund te gjeni dhe mbani koleksione te medha me libra nga me te ndryshmit. Mund te lidhet ose me Wireless ose me Fishe Usb dhe ka jetegjatesi baterie deri ne 6 jave. Gjithashtu suporton shume lloje formatesh te ndryshem te librave elektronike si dhe librat te cilat jan Audio. Eshte rezistent ndaj ujit.

Color
Memory Internal
SKU: N/A Modeli: N/A Kategori: , Etiketa: ,

Përshkrim

Informacion i detajuar

Peshë
1 kg
Brand
Color

Graphite

Announced

2019

GENERAL
Dimensions

6.3 × 5.6 × 0.13-0.33 in / 159 × 141 × 3.4-8.4 mm

Weight

130 g (4.6 oz)

Connectivity

WiFi

DISPLAY
Display Type

E Ink Carta

Display Size

7.0"

Display Resolution

300ppi

Output Type

monochrome

Glare-Free Screen

Yes

Connectivity
Internet Connectivity

Wi-Fi

Interface(s)

Micro USB

Compatibility
Memory Internal

8GB, 32GB

Supported Media Formats

AAX, AZW, AZW3, DOC, DOCX, GIF, HTML, JPEG, MOBI, PDF, PNG, PRC, TXT

Expandable Memory Compatibility

None

Power
Charging Interface(s)

Micro-USB

Battery life

up to 6 weeks

Charge time

Under 3 hours

Features
LED

10 LED lights, charging via USB, optimized font technology

Audible-ready

Yes; capable of playing Audible audiobook companions for Kindle ebooks. Pair with Bluetooth-enabled speakers or headphones

Bluetooth

Yes; with support for A2DP compatible stereo headphones, speakers, microphone

Accessibility

The VoiceView screen reader, available over Bluetooth audio, enables access to the vast majority of Kindle Oasis features. Kindle Oasis also includes the ability to Invert Black and White, adjust font size, font face, line spacing and margins

Waterproof rating

IPX8

MicroSD card

No

Vlerësimet

Nuk ka asnjë vlerësim.

Behuni i pari te lini një vlerësim

Informacione për paketimin

1 x Amazon Kindle Oasis
1 x  USB 2.0 charging cable
1 x Quick Start Guide

BLI ME KËSTE
Kësti mujor
Zgjidh afatin e pagesës
Apliko për kredi

Te dhenat e porosise

Për më shumë informacion kliko këtu