Aorus Master B660 Gaming Desktop 32GB, 1TB, Core i7

319,990 L

 

Një desktop i hijshëm dhe kompakt për lojëra që përmban harduerin dhe teknologjinë më të fundit. Ky desktop ofron performancë të jashtëzakonshme të lojërave. Nga furnizimi me energji në motherboard në kartën grafike, te ftohja e lëngshme. Këta komponentë e bëjnë të lehtë përmirësimin e linjës, duke zgjatur në mënyrë të konsiderueshme jetëgjatësinë e sistemit. Me ndriçimin e integruar RGB, animoni dhe çoni përvojën tuaj të lojërave në një tjetër nivel duke shtypur thjesht butonin LED  për të kaluar nëpër një grup të madh opsionesh ndriçimi. 

• Intel® Core™ i7-13700K
• 32GB RAM + 1TB SSD
• NVIDIA GeForce RTX™ 3070 TI 8GB OC

Ka stok

Mund t’ju pëlqejnë edhe…

Informacion i detajuar

Peshë
11 kg
Brand
Color

Black

PROCESSOR DETAILS
Processor

Intel® Core™ i7-13700K

Processor Frequency

3.40 GHz up to 5.40 GHz

Processor cores

16 Cores

CPU Cooler

Water Liquid Cooling 280mm

MEMORY & STORAGE
Ram

32GB

Ram Type

DDR4 3600MHZ

Memory

1 TB M.2

MEMORY SLOTS

4 x 8GB

SSD DETAILS

PCIe® NVMe™ M.2 SSD

CARD READER INTEGRATED

No

GRAPHICS
Graphic Card

GeForce RTX™ 3070 Ti 8GB OC

GRAPHICS MEMORY

8GB

ON-BOARD GRAPHICS ADAPTER

Yes

GRAPHICS MEMORY TYPE

GDDR6X

OPTICAL DRIVE
DVD

NO DVD

NETWORKING
Connectivity

Bluetooth, Wired, WiFi

Bluetooth

5.2

WI-FI MODEL

WiFi 6 (802.11ax)

ETHERNET LAN

Yes

PORTS & INTERFACES
DETAILS

Front:
2 x USB 3.2 Gen1 Type-A
1 x Mic in/ 1x Headphone out
1 x Reset Button
LED Button – Press and Hold 3 seconds for software mode
Rear
Keyboard / Mouse
DisplayPort
4 x USB 2.0
LAN port
Audio connector
Flash BIOS Button
2 x HDMI
4 x USB 3.2 Gen 5Gbps Type-A
1 x USB 3.2 Gen Type-C

AUDIO
Audio Details

7.1 HD Audio

SOFTWARE
Operating system
Power
AC ADAPTER POWER

1000W 80+ GOLD

DIMENSIONS & WEIGHT
Dimensions

421 x 210 x 499 mm

Weight

11 kg

Vlerësimet

Nuk ka asnjë vlerësim.

Behuni i pari te lini një vlerësim

Informacione për paketimin

1 x  PC

1 x Power Cable

1 x Manual

Garancia e produktit

24 Muaj