BEST DEALS

Apple iMac Pro 27″ 5K, 64GB, 1TB SSD, Intel Xeon W

241,990 L

 

Projektuar për të gjithë, nga fotografët, redaktuesit e videove, animatorët 3D, muzikantët, zhvilluesit e programeve kompjuterike, shkencëtarët dhe më shumë, iMac Pro 27″ Space Gray me ekran Retina 5K nga Apple ofron performancë të klasit të lartë që do t’ju ndihmojë t’i ktheni idetë tuaja më të mëdha në Punë më të mëdha. Ai përmban një procesor dhe grafikë të fuqishëm, së bashku me memorie të avancuar, memorie dhe input/output, të gjitha pas një ekrani Retina 5K në një dizajn gjithëpërfshirës.

 

  • 3.0GHz 10-core Intel Xeon W
  • 64GB RAM + 1TB SSD
  • 27″ Retina 5K Display
  • 8GB Radeon Pro Vega 56

Ka stok

Informacion i detajuar

Peshë
10 g/kg
Brand
Model

MHLV3LL/A

Color

Black

PROCESSOR DETAILS
Processor

Intel® Xeon® W Processor

Processor Frequency

3.0 GHz up to 4.5 GHz

Processor cores

10 cores

Processor Cache

13.75 MB Intel® Smart Cache

MEMORY & STORAGE
Ram

64GB

Ram Type

DDR4 ECC 2666MHz

Memory

1TB SSD

SSD Details

Proprietary Apple NVMe

DISPLAY
Screen size

27"

Display Type

Retina 5K

Panel Type

IPS

Aspect Ratio

16:9

Display Resolution

5120 x 2880 pixels

Refresh Rate

60 Hz

GRAPHICS
Graphic Card

AMD Radeon™ Pro Vega 56 8GB

GPU Type

Dedicated

GPU Memory

8 GB HBM2

AUDIO
Speakers

Stereo Speakers

Microphone

• Studio-quality three-mic array with high signal-to-noise ratio and directional beamforming
• Support for “Hey Siri”

Camera
Webcam

1080p FaceTime HD Camera

PORTS & CONNECTIONS
Details

1x Nbase-T Ethernet with support for 1Gb, 2.5Gb, 5Gb, and 10Gb Ethernet using RJ‑45 connector
1x SDXC card slot with support for UHS‑II
4x USB 3 ports
4x Thunderbolt 3 (USB-C) Ports

NETWORKING
Connectivity

Bluetooth, Wired, WiFi

Wireless

802.11ac Wi-Fi

Ethernet Lan

Gigabit Ethernet

Bluetooth

4.2

WEIGHT & DIMENSIONS
Weight

9.7

Dimensions

51.6 x 65 x 20 cm

Power
AC Adapter Power

100 to 240 VAC, 50 / 60 Hz

Vlerësimet

Nuk ka asnjë vlerësim.

Behuni i pari te lini një vlerësim

Informacione për paketimin

1x iMac Pro

1x Power Adapter

1x Magic Mouse 2

1x Magic Keyboard

 

Garancia e produktit

12 Muaj