SAPO ERDHI

Apple iPhone 14

89,990 L

 

Jetëgjatësia e jashtëzakonshme e baterisë, dizajni i lehtë, karakteristikat e kamerës dhe videove të nivelit pro, aftësitë novator të sigurisë si Emergjenca SOS përmes satelitit dhe gjithçka që ofron iOS 16, e bëjnë iPhone 14 një opsion të shkëlqyeshëm për këdo në treg për një iPhone të ri.

Color
SKU: N/A Modeli: N/A Kategori: , , Etiketa: , ,

Mund t’ju pëlqejnë edhe…

BEST DEALS

Samsung Galaxy S22 Ultra

84,990 L
 
BEST DEALS

Apple iPhone 13 Pro Max

84,990 L89,990 L
 

Informacion i detajuar

Peshë
1 g/kg
Brand
Color

Black, Blue

Announced

2022

NETWORK
TECHNOLOGY

GSM / CDMA / HSPA / EVDO / LTE / 5G

BODY
Dimensions

146.7 x 71.5 x 7.8 mm

Weight

172 g

Build

Glass Front (Corning-made glass), Glass Back (Corning-made glass), Aluminum Frame

SIM

Nano-SIM and eSIM

BATTERY
Type

Li-Ion 3279 mAh, non-removable (12.68 Wh)

Charging

Wired, PD2.0, 50% in 30 min
15W wireless (MagSafe)
7.5W wireless (Qi)

MEMORY
Memory Internal

128GB

Card slot

No

Display
Display Type

Super Retina XDR OLED, HDR10, Dolby Vision, 800 nits (HBM), 1200 nits (peak)

Display Size

6.1 inches, 90.2 cm2 (~86.0% screen-to-body ratio)

Resolution

1170 x 2532 pixels, 19.5:9 ratio (~460 ppi density)

Protection

Ceramic Shield glass

PLATFORM
Chipset

Apple A15 Bionic (5 nm)

CPU

Hexa-core (2×3.23 GHz Avalanche + 4×1.82 GHz Blizzard)

GPU

Apple GPU (5-core graphics)

MAIN CAMERA
Dual

12 MP, f/1.5, 26mm (wide), 1/1.7", 1.9µm, dual pixel PDAF, sensor-shift OIS
12 MP, f/2.4, 13mm, 120˚ (ultrawide)

Main Features

Dual-LED dual-tone flash, HDR (photo/panorama)

Main Video

4K@24/25/30/60fps, 1080p@25/30/60/120/240fps, HDR, Dolby Vision HDR (up to 60fps), Cinematic mode (4K@30fps), stereo sound rec.

SELFIE CAMERA
Single

12 MP, f/1.9, 23mm (wide), 1/3.6", PDAF
SL 3D, (depth/biometrics sensor)

Selfie Features

HDR, Cinematic mode (4K@30fps)

Selfie Video

4K@24/25/30/60fps, 1080p@25/30/60/120fps, gyro-EIS

SOUND
LOUDSPEAKER

Yes, with stereo speakers

3.5MM JACK

No

COMMS
WLAN

Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac/6, dual-band, hotspot

Bluetooth

5.3, A2DP, LE

GPS

GPS, GLONASS, GALILEO, BDS, QZSS

NFC

Yes

RADIO

No

USB

Lightning, USB 2.0

FEATURES
SENSORS

Face ID, accelerometer, gyro, proximity, compass, barometer
Ultra Wideband (UWB) support
Emergency SOS via satellite (SMS sending/receiving)

Vlerësimet

Nuk ka asnjë vlerësim.

Behuni i pari te lini një vlerësim

Informacione për paketimin

1 x iPhone 14

1 x Charging Cable

Garancia e produktit

12 Muaj