3 DITË OFERTA ONLINE

Apple Macbook Pro, 16″, 16GB, 1TB SSD, M2 Pro (2023)

329,990 L

 

Modeli më i ri i Macbook Air 16’’ vjen me ekran 16 inch Retina dhe me çipin më të ri Apple M2 Pro, tastierën magjike, mekanizmin e menteshave të ri-dizajnuar, audio me kualitet të lartë dhe sistem të avancuar termik. Shpejtësi dhe kualitet shumë i lartë.

• Apple M2 Pro Chip
• 16GB RAM + 1TB SSD
• 16″ Liquid Retina XDR Display
• Integrated Apple (19 Core)

Color

Informacion i detajuar

Peshë
3 g/kg
Brand
Announced

2023

DESIGN
Color

Silver, Space Gray

Type

Macbook Pro

PROCESSOR
Processor

Apple M2 Pro

Processor Frequency

Processor cores

12 Cores

MEMORY & STORAGE
Ram

16GB

Memory

1TB SSD

DISPLAY
Screen size

16"

Display Details

Liquid Retina XDR display

Display Resolution

3456 x 2234 pixels

Refresh Rate

120Hz

GRAPHICS
Graphic Card

M2 Pro 19-Core

Discrete

Yes

OPTICAL DRIVE
DVD

NO DVD

NETWORKING
Connectivity

Bluetooth, WiFi

Wi-Fi

6E (802.11ax)

Bluetooth

5.3

CHARGING & EXPANSION
Ports Details

Three Thunderbolt 4 ports, HDMI port, SDXC card slot, headphone jack, MagSafe 3 port

AUDIO
Built-in Microphones

Stereo speakers

3.5mm Headphone Jack

Yes

CAMERA
Front Camera

1920×1080 (Full HD)

KEYBOARD & TRACKPAD
Keyboard & Trackpad Details

Backlit Magic Keyboard with Touch ID

BATTERY & POWER
Battery Life

Up to 22 hours battery life

Battery Capacity

100 Wh

WEIGHT & DIMENSIONS
Weight

2.15-2.16 kg

Dimensions

16.8 x 355.7 x 248.1 mm

ACCESSIBILITY & SECURITY
Fingerprint Reader

Yes

Vlerësimet

Nuk ka asnjë vlerësim.

Behuni i pari te lini një vlerësim

Informacione për paketimin

1 x Macbook

1 x Charger

1 x Manual