Apple Macbook Pro 16.2″, 32GB, 1TB SSD, M2 Max (2023)

399,990 L

 

MacBook Pro-ja më i fuqishëm ndonjëherë është këtu. Me çipin e shpejtë M2 Max (i krijuar për profesionistë) do të keni performancë të shkëlqyer dhe jetëgjatësi të mahnitshme të baterisë. Shtojini këtyre ekranin mahnitës Liquid Retina XDR, kamerën dhe audion më të mirë ndonjëherë në një laptop Mac dhe të gjitha portat që ju nevojiten. Ky MacBook Pro është një bishë e vërtetë.

• Apple M2 Max Chip
• 32GB RAM + 1TB SSD
• 16.2″ Retina Display
• Integrated Apple GPU (38Core)

Ka stok

SKU: DUN1664-GR Kategori: , Etiketa: ,

Përshkrim

Informacion i detajuar

Peshë
2 g/kg
Brand
Model

MNWA3

Announced

2023

DESIGN
Color

Space Gray

Type

Macbook Pro

PROCESSOR
Processor

Apple M2 Max

Processor Frequency

3,70 GHz

Processor cores

12 Cores

Processor Cache

48 MB L3

MEMORY & STORAGE
Ram

32GB

Memory

1TB SSD

DISPLAY
Screen size

16.2"

Display Resolution

3024 x 1964 pixels

Refresh Rate

120Hz

Aspect Ratio

16:10

Display Details

• Liquid Retina XDR display
• 3456 x 2234 Resolution
• Up to 1000 nits sustained (full-screen) brightness, 1600 nits peak brightness
• 1 billion colors
• Wide color (P3)
• Refresh rates up to 120Hz

GRAPHICS
Graphic Card

M2 Max (38-Core)

Graphics Card Type

Integrated

OPTICAL DRIVE
DVD

NO DVD

NETWORKING
Wi-Fi

Wi-Fi 6E (802.11ax)

Bluetooth

Bluetooth 5.3

CHARGING & EXPANSION
Ports Details

1x SDXC card slot
1x HDMI port
1x 3.5 mm headphone jack
1x MagSafe 3 port
3x Thunderbolt 4 (USB-C) ports with support for:
Charging
DisplayPort
Thunderbolt 4 (up to 40Gb/s)
USB 4 (up to 40Gb/s)

AUDIO
Speakers

Stereo speakers with high dynamic range
Wide stereo sound
Support for Dolby Atmos playback

Built-in Microphones

Three-mic array with directional beamforming

CAMERA
Front Camera

1080p FaceTime HD camera
Advanced image signal processor with computational video

KEYBOARD & TRACKPAD
Keyboard & Trackpad Details

78 (U.S.) or 79 (ISO) keys including 12 full-height function keys and 4 arrow keys in an inverted-T arrangement
Touch ID
Ambient light sensor
Force Touch trackpad for precise cursor control and pressure-sensing capabilities; enables Force clicks, accelerators, pressure-sensitive drawing, and Multi-Touch gestures

OPERATING SYSTEM
Operating system
BATTERY & POWER
Battery Life

Up to 22 hours Apple TV app movie playback
Up to 15 hours wireless web

Battery Capacity

100 Wh

POWER
AC ADAPTER POWER

140 W

WEIGHT & DIMENSIONS
Weight

4.7 pounds (2.15 kg)

Dimensions

Height: 0.66 inch (1.68 cm)
Width: 14.01 inches (35.57 cm)
Depth: 9.77 inches (24.81 cm)

ACCESSIBILITY & SECURITY
Features

Supercharged
Liquid Retina XDR
ProMotion
Pro keyboard
Six-speaker
Quality mics
Spatial audio

FINGERPRINT

Touch ID

Vlerësimet

Nuk ka asnjë vlerësim.

Behuni i pari te lini një vlerësim

Informacione për paketimin

1 x MacBook Pro

1 x 140W USB-C Power Adapter

1 x USB-C to MagSafe 3 Cable (2 m)

Garancia e produktit

12 Muaj