Apple Macbook Pro 16″, 32GB, 1TB SSD, M1 Max (2021)

399,990 L

 

MacBook Pro-ja më i fuqishëm ndonjëherë është këtu. Me çipin e shpejtë M1 Max (i pari i Apple i krijuar për profesionistë) do të keni performancë të shkëlqyer dhe jetëgjatësi të mahnitshme të baterisë. Shtojini këtyre ekranin mahnitës Liquid Retina XDR, kamerën dhe audion më të mirë ndonjëherë në një laptop Mac dhe të gjitha portat që ju nevojiten. Ky MacBook Pro është një bishë e vërtetë.

• Apple M1 Max Chip
• 32GB RAM + 1TB SSD
• 16″ Retina Display
• Integrated Apple (32Core)

Ka stok

SKU: DUN1575-GR Kategori: , Etiketë:

Mund t’ju pëlqejnë edhe…

SanDisk Ultra Memory Card

990 L2,490 L
 

Përshkrim

Informacion i detajuar

Peshë
2 kg
Brand
Announced

2021

DESIGN
Color

Space Gray

Type

Macbook Pro

PROCESSOR
Processor

Apple M1 Max

Processor Frequency

3,20 GHz

Processor cores

10 cores

MEMORY & STORAGE
Ram

32GB

Memory

1TB SSD

DISPLAY
Screen size

16.2"

Display Details

• Liquid Retina XDR display
• 3456 x 2234 Resolution
• Up to 1000 nits sustained (full-screen) brightness, 1600 nits peak brightness
• 1 billion colors
• Wide color (P3)
• Refresh rates up to 120Hz

GRAPHICS
Graphic Card

M1 Max 32-Core

OPTICAL DRIVE
DVD

NO DVD

NETWORKING
Wi-Fi

802.11ax Wi-Fi 6 wireless networking
IEEE 802.11a/b/g/n/ac compatible

Bluetooth

Bluetooth 5.0 wireless technology

CHARGING & EXPANSION
Ports Details

SDXC card slot
HDMI port
3.5 mm headphone jack
MagSafe 3 port
Three Thunderbolt 4 (USB-C) ports with support for:
Charging
DisplayPort
Thunderbolt 4 (up to 40Gb/s)
USB 4 (up to 40Gb/s)

AUDIO
Built-in Microphones

Stereo speakers with high dynamic range
Wide stereo sound
Support for Dolby Atmos playback
Three-mic array with directional beamforming

3.5mm Headphone Jack

Yes

CAMERA
Front Camera

1080p FaceTime HD camera
Advanced image signal processor with computational video

KEYBOARD & TRACKPAD
Keyboard & Trackpad Details

Backlit Magic Keyboard with:

78 (U.S.) or 79 (ISO) keys including 12 full-height function keys and 4 arrow keys
in an inverted-T arrangement

Touch ID

Ambient light sensor

Force Touch trackpad for precise cursor control and pressure-sensing
capabilities; enables Force clicks, accelerators, pressure-sensitive drawing, and
Multi-Touch gestures

BATTERY & POWER
Battery Life

Up to 21 hours Apple TV app movie playback
Up to 14 hours wireless web

Battery Capacity

100-watt-hour

WEIGHT & DIMENSIONS
Weight

4.8 pounds (2.2 kg)

Dimensions

0.66 x 14.01 x 9.77 inches
1.68 x 35.57 x 24.81 cm

ACCESSIBILITY & SECURITY
Features

Supercharged
Liquid Retina XDR
ProMotion
Pro keyboard
Six-speaker
Quality mics
Spatial audio

Vlerësimet

Nuk ka asnjë vlerësim.

Behuni i pari te lini një vlerësim

Informacione për paketimin

1 x 16-inch MacBook Pro

1 x 140W USB-C Power Adapter

1 x USB-C to MagSafe 3 Cable (2 m)

Garancia e produktit

12 Muaj