SAPO ERDHI

ASUS Dual GeForce RTX™ 4060 Ti OC Edition 8GB GDDR6

43,990 L

 

ASUS Dual GeForce RTX 4060 Ti OC Edition përfaqëson një kartë grafike të fuqishme të përshtatur për lojtarë dhe krijues, duke shfaqur aftësitë e arkitekturës Ada Lovelace të NVIDIA. Me performancë deri në 2X dhe efikasitet të energjisë me multiprocesorët e tij Streaming dhe duke shfaqur bërthamat tensore të gjeneratës së 4-të për një hap të jashtëzakonshëm 4X në performancë përmes DLSS 3, kjo GPU shkëlqen si në interpretimin tradicional ashtu edhe në atë të drejtuar nga AI. Me një zgjidhje ftohëse të rregulluar hollësisht që përbëhet nga dy freskues të teknologjisë Axial, një dizajn me 2.5-slot dhe teknologji 0dB për funksionim të heshtur gjatë momenteve më të lehta të lojërave, ai balancon fuqinë me efikasitetin. Forma kompakte e kartës rrit përputhshmërinë, duke e bërë atë një zgjedhje ideale për ndërtime më të vogla. Për më tepër, teknologjitë inovative si prodhimi Auto-Extreme, NVIDIA Reflex dhe aplikacioni Broadcast kontribuojnë në një përvojë gjithëpërfshirëse dhe të përgjegjshme të lojërave, ndërsa mbështetja e saj për NVIDIA Studio siguron kreativitet të përshpejtuar për krijuesit e përmbajtjes.

Ka stok

SKU: ECM617 Modeli: 90YV0J40-M0NA00 Kategori: , , Etiketë:

Mund t’ju pëlqejnë edhe…

Informacion i detajuar

Peshë
3 g/kg
Brand
Model

90YV0J40-M0NA00

Specifications
Graphic Engine

NVIDIA® GeForce RTX™ 4060 Ti

Bus Standard

PCI Express 4.0

OpenGL

OpenGL®4.6

Video Memory

8GB GDDR6

Engine Clock

OC mode : 2595 MHz Defult mode : 2565 MHz (Boost)

CUDA Core

4352

Memory Speed

18 Gbps

Memory Interface

128-bit

Resolution

Digital Max Resolution 7680 x 4320

Interface

1x (Native HDMI 2.1)
3x (Native DisplayPort 1.4a)
HDCP Support (2.3)

Maximum Display Support

4

Power Connectors

1 x 8-Pin

Slot

2.5 Slot

Dimensions

227.2 x 123.24 x 49.6 mm

Vlerësimet

Nuk ka asnjë vlerësim.

Behuni i pari te lini një vlerësim

Informacione për paketimin

1 x GPU

1 x Manual