Asus Rog Strix G 17.3″, 16GB, 1TB SSD, Core i7

222,200 L

Ekran 17.3 inch me rezolucion Full HD. Procesor te gjenerates se 10 dhe karte grafike NVIDIA 6GB te dedikuar. Kontrolloni dhe plotesoni cdo detyre te mundshme. Hapni dhe organizoni cdo informacion ne cast. Ekran me pamje shume te mire dhe plote ngjyra. I lehte ne peshe dhe mund ta merrni kudo me vete. I pershtatshem per te kryer detyra te perditshme, si te punuarit ne paketen Office, navigim ne internet, programe finance, programe editimi dhe programe te ndryshme inxhinjerike.

  • Intel Core i7-10750H
  • 16GB RAM + 1TB SSD M.2
  • 17.3″ FHD IPS Display
  • NVIDIA Geforce RTX 2060 6GB GDDR6

Ka stok

SKU: ITD1132 Kategori: , Etiketë:

Përshkrim

Informacion i detajuar

Peshë
5 kg
Brand
DESIGN
Color

Black

Type

Gaming

PROCESSOR DETAILS
Processor

Intel® Core™ i7-10750H

Processor family

10th Gen Intel Core i7

Processor Frequency

Base frequency 2.60 GHz, Max frequency up to 5.0 GHz

Processor cores

6 cores

Processor Cache

12M

MEMORY & STORAGE
Ram

16GB

Ram Type

DDR4-SDRAM

Memory slots

1X Slot free

Memory

1TB SSD

SSD Details

M.2 NVME PCIE 3.0

Card Reader Integrated

Yes

DISPLAY
Screen size

17.3"

Aspect Ratio

16:9

HD Type

Full HD

Touchscreen

No

Display Resolution

1920 x 1080 pixels

GRAPHICS
Graphic Card

Nvidia GeForce® RTX 2060 6GB

Graphics Memory

6GB

Graphics Memory Type

GDDR6

On-board Graphics Adapter

Yes

Discrete Graphics Adapter

Yes

OPTICAL DRIVE
DVD

NO DVD

NETWORKING
Wi-Fi Model

802.11ac

Ethernet LAN

Yes

Bluetooth

Yes

PORTS & INTERFACES
Details

(1) Type C USB3.2 (GEN2) support DP function
(3) Type A USB3.2 (GEN1)
(1) HDMI 2.0b
(1) 3.5mm Audio Jack/ 1 x Audio Jack Mic-in (Combo Jack)
(1) RJ45 LAN Jack

AUDIO
Built-in Microphone

Yes

Built-in Speakers

2

CAMERA
Front Camera

Yes

SOFTWARE
Operating system installed

No

KEYBOARD
Numeric Keypad

Yes

Pointing Device

Touchpad

BATTERY
Battery Technology

Lithium-Ion (Li-Ion)

Battery Capacity

66 Wh

Number of battery cells

4

WEIGHT & DIMENSIONS
Weight

2.5 kg

Height

26 mm

POWER
AC Adapter Power

230W

SECURITY
Fingerprint Reader

No

Vlerësimet

Nuk ka asnjë vlerësim.

Behuni i pari te lini një vlerësim
BLI ME KËSTE
Kësti mujor
Zgjidh afatin e pagesës
Apliko për kredi

Te dhenat e porosise

Për më shumë informacion kliko këtu