OFERTË ONLINE

Asus Rog Strix G17 17.3″, 512GB SSD, AMD

179,990 L

 

Ekran 17.3 inç me rezolucion Full HD. Ky model vjen me procesor AMD Ryzen™ 7 4800H dhe karte grafike NVIDIA 6GB. Ka ekran me pamje shumë të mirë dhe plot ngjyra. I lehtë në peshë dhe mund të merret lehtësisht me vete, kështu që nuk do ju duhet asnjëherë të shkëputeni nga puna ose argëtimi. 

• AMD Ryzen™ 7 4800H
• 16GB, 32GB RAM + 512GB SSD
• 17.3″ FHD IPS Display
• NVIDIA GeForce RTX 3060 6GB

Ram
SKU: N/A Modeli: N/A Kategori: , Etiketë:

Mund t’ju pëlqejnë edhe…

Përshkrim

Informacion i detajuar

Peshë
3 kg
Brand
Announced

2021

DESIGN
Color

Black

Type

Gaming

PROCESSOR DETAILS
Processor

AMD Ryzen™ 7 4800H

Processor family

AMD Ryzen™ Processors

Processor Frequency

Base frequency 2.90 GHz, Max frequency up to 4.2 GHz

Processor cores

8 cores

Processor Cache

8MB

MEMORY & STORAGE
Ram

16GB, 32GB

Ram Type

DDR4-SDRAM

Memory slots

1X Slot Free

Memory

512GB SSD

SSD Details

M.2 NVME PCIE 3.0

Card Reader Integrated

Yes

DISPLAY
Screen size

17.3"

Aspect Ratio

16:9

HD Type

Full HD

Touchscreen

No

Display Resolution

1920 x 1080 pixels

Refresh Rate

144Hz

GRAPHICS
Graphic Card

NVIDIA GeForce RTX 3060

Graphics Memory

6GB

Graphics Memory Type

DDR6

On-board Graphics Adapter

Yes

Discrete Graphics Adapter

Yes

OPTICAL DRIVE
DVD

NO DVD

NETWORKING
Connectivity

Bluetooth, WiFi

Wi-Fi Model

802.11ac

Ethernet LAN

Yes

Bluetooth

Yes

PORTS & INTERFACES
Details

(1) Type C USB3.2 (GEN2) support DP function
(3) Type A USB3.2 (GEN1)
(1) HDMI 2.0b
(1) 3.5mm Audio Jack/ 1 x Audio Jack Mic-in (Combo Jack)
(1) RJ45 LAN Jack

AUDIO
Built-in Microphone

Built-in array microphone

Built-in Speakers

2x 4W speaker

CAMERA
Front Camera

Yes

SOFTWARE
Operating system installed

Windows 10 Home

KEYBOARD
Numeric Keypad

Yes

Pointing Device

Touchpad

BATTERY
Battery Technology

Lithium-Ion (Li-Ion)

Battery Capacity

90WHrs

Number of battery cells

4

WEIGHT & DIMENSIONS
Weight

2.7 kg

Dimensions

39.5 x 28.2 x 2.34 ~ 2.83 cm

POWER
AC Adapter Power

240W AC Adapter

SECURITY
Fingerprint Reader

No

Vlerësimet

Nuk ka asnjë vlerësim.

Behuni i pari te lini një vlerësim

Informacione për paketimin

1 x Laptop

1 x Charger

1 x Manual

Garancia e produktit

36 Muaj

BLI ME KËSTE
Kësti mujor
Zgjidh afatin e pagesës
Apliko për kredi

Te dhenat e porosise

Për më shumë informacion kliko këtu