Asus Rog Zephyrus M16 GU603 16″, 16GB, 1TB SSD, Core i9

249,990 L

 

Ekran 16 inch me rezolucion te larte. Procesor te gjenerates se 11 dhe karte grafike NVIDIA 6GB te dedikuar. Ekran me pamje shume te mire dhe plote ngjyra. I lehte ne peshe dhe mund ta merrni kudo me vete. I pershtatshem jo vetem per te luajtur por edhe per te edituar video ose foto ne nje nivel profesional.

• Intel® Core™ i9-11900H
• 16GB RAM + 1TB SSD
• 16″ WQXGA Display
• NVIDIA® GeForce RTX™ 3060 6GB

Ka stok

SKU: ITD1499 Modeli: GU603HM-211.ZM16 Kategori: , ,

Mund t’ju pëlqejnë edhe…

ITD1427-1
- 10%
Ofertë!

Asus Rog Strix Gaming 15.6″ 16GB,1TB SSD, AMD

224,990 L
Kurseni: 25,000 L
ITD1436
- 21%
Ofertë!

MSI Raider GE76 11UE 17.3″, 32GB, 1TB SSD, Core i7

379,990 L
Kurseni: 100,000 L
ITD1461
- 14%
Ofertë!

MSI Creator Z16 16″, 32GB, 2TB SSD, Core i9

369,990 L
Kurseni: 60,000 L

Informacion i detajuar

Peshë
2 kg
Brand
Announced

2021

DESIGN
Color

Black

TYPE

Gaming Laptop

PROCESSOR DETAILS
Processor

Intel® Core™ i9-11900H

PROCESSOR FAMILY

11th Generation Intel® Core™ i9 Processors

PROCESSOR FREQUENCY

up to 4.90 GHz

PROCESSOR CACHE

24 MB Intel® Smart Cache

Processor cores

8 cores

MEMORY & STORAGE
Ram

16GB

RAM TYPE

DDR4

Memory

1TB SSD

MEMORY SLOTS

1

SSD DETAILS

M.2 NVMe™ PCIe® 3.0

CARD READER INTEGRATED

Yes

DISPLAY
Screen size

16"

Panel Type

IPS

ASPECT RATIO

16:10

HD TYPE

WUXGA

Touchscreen

No

Display Resolution

1600 x 2560 pixels

Refresh Rate

165Hz

GRAPHICS
Graphic Card

NVIDIA® GeForce RTX™ 3060

GRAPHICS MEMORY

6 GB

GRAPHICS MEMORY TYPE

GDDR6

OPTICAL DRIVE
DVD

NO DVD

NETWORKING
Connectivity

Bluetooth, Wired, WiFi

WI-FI MODEL

Wi-Fi 6 (802.11ax)

ETHERNET LAN

Yes

Bluetooth

5.2

PORTS & INTERFACES
DETAILS

1x 3.5mm Combo Audio Jack
1x HDMI 2.0b
1x USB 3.2 Gen 2 Type-A
1x USB 3.2 Gen 1 Type-A
1x USB 3.2 Gen 2 Type-C support DisplayPort™ / power delivery
1x RJ45 LAN port
1x Thunderbolt™ 4 support DisplayPort™ / power delivery

AUDIO
BUILT-IN MICROPHONE

Built-in array microphone

BUILT-IN SPEAKERS

4 x 2W Speakers

CAMERA
FRONT CAMERA

720P HD camera

SOFTWARE
Operating system
KEYBOARD
NUMERIC KEYPAD

No

POINTING DEVICE

Touchpad

BATTERY
BATTERY TECHNOLOGY

Lithium-Ion (Li-Ion)

BATTERY CAPACITY

90WHrs

NUMBER OF BATTERY CELLS

4-Cell

DIMENSIONS & WEIGHT
DIMENSIONS

35.5 x 24.3 x 1.99 cm

WEIGHT

1.90 Kg

POWER
AC ADAPTER POWER

180W AC Adapter

SECURITY
FINGERPRINT READER

Yes

Vlerësimet

Nuk ka asnjë vlerësim.

Behuni i pari te lini një vlerësim

Informacione për paketimin

1 x Asus Rog Zephyrus M16

1 x Charger

1 x User Manual

Garancia e produktit

36 muaj

BLI ME KËSTE
Kësti mujor
Zgjidh afatin e pagesës
Apliko për kredi

Te dhenat e porosise

Për më shumë informacion kliko këtu