OFERTË ONLINE

Asus TUF Gaming F15 15.6″, 16GB, 1TBGB SSD, Core i7

229,990 L

 

Asus TUF Gaming F15 e prodhuar për të luajtur lojrat më të fundit me performancë të lartë dhe me grafika të qarta. Është ridizajnuar për vitin 2022 dhe është 4.5% më e vogël se modelet e vitit të kaluar. Pavarësisht nga ky zvogëlim i madhësisë, ende përmban një tastierë të madhe dhe të rehatshme. Hidhuni menjëherë në veprim. Transmetoni dhe kryeni shumë detyra me lehtësi falë procesorit Intel® Core™ i7-12700H. Shfrytëzoni performancën e plotë të lojërave. Kur biblioteka juaj e lojërave mbushet, një vend i zbrazët M.2 NVMe PCIe Gen 4×4 SSD e bën të lehtë përmirësimin e kapacitetit të ruajtjes. Vjen me pamje të re, mjaft kompakte dhe portative. 

• Intel® Core™ I7-12700H
• 16GB RAM, 1TB SSD
• 15.6″ FHD Anti-glare Display 300Hz
• NVIDIA® GeForce RTX™ 3060, 6GB

Ka stok

Informacion i detajuar

Peshë
2 kg
Brand
Announced

2022

DESIGN
Color

Black

Type

Gaming

PROCESSOR DETAILS
Processor

Intel® Core™ i7-12700H

Processor family

12th Gen Intel® Core™ i7

Processor Frequency

Min 2.3GHz Max up to 4.7 GHz

Processor cores

14 cores

Processor Cache

24M

MEMORY & STORAGE
Ram

16GB

Ram Type

DDR5-SDRAM

Memory

1TB SSD

Memory slots

2 slot

Card Reader Integrated

Yes

DISPLAY
Screen size

15.6"

Aspect Ratio

16:9

HD Type

Full HD

Touchscreen

No

Display Resolution

1920 x 1080 pixels

Refresh Rate

300Hz

GRAPHICS
Graphic Card

NVIDIA® GeForce RTX™ 3060

Graphics Memory

6GB

Graphics Memory Type

GDDR5

On-board Graphics Adapter

Yes

Discrete Graphics Adapter

Yes

OPTICAL DRIVE
DVD

NO DVD

NETWORKING
Connectivity

Bluetooth, WiFi

Wi-Fi Model

Wi-Fi 6(802.11ax)

Ethernet LAN

Yes

Bluetooth

Bluetooth 5.2 (Dual band) 2*2

PORTS & INTERFACES
Details

1x 3.5mm Combo Audio Jack
1x HDMI 2.0b
1x Thunderbolt™ 4 support DisplayPort™
1x USB 3.2 Gen 2 Type-C support DisplayPort™ / G-SYNC
2x USB 3.2 Gen 1 Type-A
1x RJ45 zLAN port

AUDIO
Built-in Microphone

Built-in array microphone

Built-in Speakers

Dolby Atmos
Hi-Res certification
AI noise-canceling technology
2-speaker system

CAMERA
Front Camera

720P HD camera

SOFTWARE
Operating system installed

Windows 11 Home

KEYBOARD
Numeric Keypad

Yes

Pointing Device

Touchpad

BATTERY
Battery Technology

Lithium-Ion (Li-Ion)

Battery Capacity

56WHrs

Number of battery cells

4-cell

WEIGHT & DIMENSIONS
Weight

2.20 Kg (4.85 lbs)

Dimensions

35.4 x 25.1 x 2.24 ~ 2.49 cm (13.94″ x 9.88″ x 0.88″ ~ 0.98″)

POWER
AC Adapter Power

ø6.0, 200W AC Adapter, Output: 20V DC, 10A, 200W, Input: 100-240V AC, 50/60Hz universal

SECURITY
Fingerprint Reader

No

Vlerësimet

Nuk ka asnjë vlerësim.

Behuni i pari te lini një vlerësim

Informacione për paketimin

1 x Asus TUF Gaming F15 15.6″, 16GB, 1TBGB SSD, Core i7
1 x Adapter
1 x Manual

Garancia e produktit

24 Muaj