SAPO ERDHI

Asus Zenbook 14X 14.5″ OLED Touchscreen, 16GB, 512GB SSD, Core i7

99,990 L

 

Me një pamje të hijshme, ky laptop i hollë dhe i lehtë drejtohet nga procesori më i fundit Intel® Core™ i7 i gjeneratës 13, 16 GB memorie të shpejtë LPDDR5 dhe një SSD e shpejtë 512 GB PCIe® 4.0, duke siguruar performancë të shpejtë dhe shumë detyra aftësitë. Ekrani i tij 14,5 inç 120 Hz 2,8K OLED HDR NanoEdge me prekje ofron një përvojë vizuale mahnitëse, të plotësuar me grafikë Intel® Iris® Xe. Sistemi i ftohjes ASUS IceCool ofron kontroll mbi performancën dhe zhurmën e ventilatorit, me ndërrimin e modalitetit të tastit për rregullime të shpejta. Me një bateri afatgjatë 70 Wh që mbështet karikim të shpejtë, një sërë portesh I/O duke përfshirë Thunderbolt™ 4 dhe audio gjithëpërfshirës Dolby Atmos, Zenbook 14X OLED është gati të ofrojë një përvojë kompjuterike pa probleme dhe produktive, të përmirësuar më tej nga veçoritë inovative si kamera AI dhe teknologjia audio e anulimit të zhurmës ASUS AI për thirrje optimale konferencash.

 

• Intel® Core™ i7-13700H
• 16GB Ram + 512GB SSD
• 14.5″ OLED Touchscreen
• Intel® Iris® Xe Graphics

Ka stok

SKU: SAS1055 Modeli: Q420VA-EVO.I7512 Kategori: , Etiketa: , ,

Përshkrim

Informacion i detajuar

Peshë
2 g/kg
Brand
Model

Q420VA-EVO.I7512

Announced

2023

DESIGN
Color

INKWELL GRAY

Type

Notebook

PROCESSOR DETAILS
Processor

Intel® Core™ i7-13700H

PROCESSOR FAMILY

13th Generation Intel® Core™ i7 Processors

PROCESSOR FREQUENCY

Up to 5.00 GHz

PROCESSOR CACHE

24 MB Intel® Smart Cache

PROCESSOR CORES

14 Cores

MEMORY & STORAGE
Ram

16GB

RAM TYPE

LPDDR5

Memory

512GB SSD

SSD DETAILS

M.2 NVMe™ PCIe® 4.0 SSD

CARD READER INTEGRATED

No

DISPLAY
Panel Type

OLED

Display Size

14.5"

Display Resolution

2880 x 1800 pixels

HD TYPE

2.8K

Refresh Rate

120Hz

Aspect ratio

16:10

GRAPHICS
Graphic Card

Intel®Iris® Xe Graphics

GRAPHICS MEMORY

Shared

OPTICAL DRIVE
DVD

NO DVD

NETWORKING
Connectivity

Bluetooth, WiFi

WI-FI MODEL

Wi-Fi 6E(802.11ax) (Dual band) 2 x 2

Bluetooth

5.3

PORTS & INTERFACES
Ports Details

1x USB 3.2 Gen 2 Type-A
2x Thunderbolt™ 4 supports display / power delivery
1x HDMI 2.1 TMDS
1x 3.5mm Combo Audio Jack

AUDIO
BUILT-IN MICROPHONE

Built-in Array Microphone

BUILT-IN SPEAKERS

Smart Amp Technology
Built-in Speaker
Harman/Kardon (Premium)

CAMERA
FRONT CAMERA

FHD camera with IR function to support Windows Hello

SOFTWARE
OPERATING SYSTEM INSTALLED

Windows 11 Home

KEYBOARD
Keyboard details

Backlit Chiclet Keyboard, 1.4mm Key-travel, Touchpad, support NumberPad

BATTERY
BATTERY TECHNOLOGY

Integrated Li-ion

BATTERY CAPACITY

70 WHrs

NUMBER OF BATTERY CELLS

3 Cells

WEIGHT & DIMENSIONS
WEIGHT

1.56 Kg

DIMENSIONS

32.18 x 22.56 x 1.69cm

POWER
AC ADAPTER POWER

TYPE-C, 90W AC Adapter, Output 20V DC, 4.5A, 90W, Input: 100~240V AC 50/60Hz universal

Security
FINGERPRINT READER

No

Vlerësimet

Nuk ka asnjë vlerësim.

Behuni i pari te lini një vlerësim

Informacione për paketimin

1 x Asus Zenbook

1 x Charger

Garancia e produktit

36 muaj