5 DITË OFERTA

Asus Zenbook Pro 16X OLED 16″ Touchscreen, 32GB, 2TB SSD, Core i9

289,990 L

 

Zenbook Pro 16X OLED ripërcakton se çfarë duhet të jetë një laptop krijues dhe ju ndihmon ta çoni kreativitetin tuaj në nivelin tjetër. Ai përdor një dizajn të ri ultra-kompakt ASUS Supernova të sistemit-në-modul (SoM) që mundëson performancë ultra të fuqishme nga procesori Intel® Core™ i9-12900H dhe GPU NVIDIA® GeForce RTX™ 3060. Jashtë, ka një ekran me prekje OLED HDR lider në botë. Mekanizmi i ri Active Aerodynamic System Ultra (AAS Ultra) fuqizon tastierën me anim automatik që siguron një kënd të rehatshëm shkrimi dhe AAS Ultra gjithashtu përmirëson ftohjen e sistemit për performancë maksimale. Ekziston një sistem ndriçimi inteligjent krejtësisht i ri White RGB që mundëson veçori të zgjuara të ndërveprimit.

• Intel® Core™ i9-12900H
• 32GB RAM + 2TB SSD
• 16″ 4K Touchscreen Display
• NVIDIA® GeForce® RTX™ 3060 6GB

Ka stok

SKU: ITD1729 Modeli: UX7602ZM-XB96T Kategori: , , , Etiketë:

Mund t’ju pëlqejnë edhe…

Informacion i detajuar

Peshë
3 g/kg
Brand
Model

UX7602ZM

Announced

2022

DESIGN
Color

Tech Black

Type

Notebook Laptop

PROCESSOR DETAILS
Processor

Intel® Core™ i9-12900H

Processor Family

12th Generation Intel® Core™ i9 Processors

Processor Frequency

Up to 5.00 GHz

Processor Cache

24 MB Intel® Smart Cache

Processor cores

14 cores

MEMORY & STORAGE
Ram

32GB

RAM TYPE

LPDDR5

Memory

2TB SSD

Memory Type

M.2 NVMe™ PCIe® 4.0 Performance

Memory Slots

2

Card Reader

SD Express 7.0

DISPLAY
Screen size

16"

Aspect Ratio

16:10

Panel Type

OLED

HD TYPE

4K

Touchscreen

Yes

Display Resolution

3840 x 2400 pixels

Refresh Rate

60Hz

GRAPHICS
Graphic Card

NVIDIA® GeForce RTX™ 3060

GPU Memory

6 GB

GRAPHICS MEMORY TYPE

GDDR6

ON-BOARD GRAPHICS ADAPTER

Yes

DISCRETE GRAPHICS ADAPTER

Yes

OPTICAL DRIVE
DVD

NO DVD

NETWORKING
Connectivity

Bluetooth, WiFi

Wi-Fi

Wi-Fi 6E(802.11ax) (Dual band) 2×2

Ethernet Lan

No

Bluetooth

v5

OPERATING SYSTEM
Operating system
PORTS & INTERFACES
Ports

1x USB 3.2 Gen 2 Type-A
2x Thunderbolt™ 4 supports display / power delivery
1x HDMI 2.1 FRL
1x 3.5mm Combo Audio Jack
1x DC-in
SD Express 7.0 card reader

AUDIO
Built-in Microphones

Built-in array microphone

BUILT-IN SPEAKERS

Built-in 4-way stereo speakers
Smart Amp Technology
Tuned by Harman/Kardon

CAMERA
Front Camera

FHD camera with IR function to support Windows Hello
With privacy shutter

KEYBOARD
NUMERIC KEYPAD

No

POINTING DEVICE

Touchpad, Touchscreen

BATTERY
BATTERY TECHNOLOGY

Li-ion

Battery Capacity

96WHrs

Battery Cells

6-cells

Power
AC Power Adapter

200W

WEIGHT & DIMENSIONS
Dimensions

35.50 x 25.10 x 1.69 ~ 1.78 cm

Weight

2.40 kg

SECURITY
Fingerprint Reader

Fingerprint sensor integrated with Power Key

Vlerësimet

Nuk ka asnjë vlerësim.

Behuni i pari te lini një vlerësim

Informacione për paketimin

1 x Laptop

1 x Backpack

1 x ASUS Pen 2.0

1 x Charger

1 x Manual

Garancia e produktit

36 Muaj