Ofertë!
BEST DEALS

AUX 12 BTU Air Conditioner

44,990 L

Kurseni: 10,000 L

:
:
:

Kondicioner AUX 12BTU ju ofron një qarkullim perfekt të ajrit në dhomën tuaj. Vjen me performancë të lartë në ngrohje dhe ftohje, duke e mbajtur konsumin e energjis në nivele shumë të ulta. I përshtatshëm për çdo ambjent të shtëpisë suaj. Zgjedhja perfekte dhe ekonomike për t’i dhënë fund problemit me temperaturat. 12 BTU me klas energjie A++.

Ka stok

Informacion i detajuar

Peshë
47 g/kg
Brand
Generally
Type of

Split system

Kapaciteti BTU

12000 BTU

Compressor type

Inverter

Indoor unit installation type

Wall

Operating modes

✓Automatic
✓Ventilation
✓Night
✓Heating
✓Dehumidification
✓Cooling
✓Air purification
✓Increased performance
✓Operation below -10C
✓Turbo
✓Economy

Functions and Features

Timer for turning on and off; Wifi control (when buying a module); Turbo mode; Eco mode; Night mode; Auto mode; Children's lock; Self-cleaning; Blinds control from the remote control horizontally and vertically; LED display

Filters and assignments

Washable dust filter; Self-cleaning by blowing

Cooling capacity, kW

3.5 (0.8-3.8)

Heat output, kW

3.6 (0.8-4.1)

Dimensions of the indoor unit

750 x 200 x 285 mm

Outdoor unit dimensions

730 x 285 x 545 mm

Energy saving class

A+

Cooling ratio EER

2.94

Heating coefficient COP

3.13

SEER Cooling Factor

6.21

Heating coefficient SCOP

44655

Operating temperature range, C

-15 to +49

Temperature range of heating operation, С

-15/+30°C

Temperature range of cooling operation, С

+16/+49°C

Weight of the internal block, kg

eight

Outdoor unit weight, kg

25

Noise level indoor unit, dB

43/39/36/32/27

Noise level outdoor unit, dB

62

Power consumption (cooling), kW

1.19 (0.1-1.50)

Power consumption (heating), kW

1.15 (0.10-1.40)

Air consumption m3\hour

560

Liquid line diameter, mm/in

6.35 (1/4)

Diameter of the gas pipeline, mm / inch

9.52 (3/8)

Maximum route length, m

Twenty

Maximum height difference, m

ten

Supply voltage (V, f, Hz)

220-240V, 1ph, 50Hz

Compressor

Toshiba (GMCC)

Protection systems

Self-diagnosis

Vlerësimet

Nuk ka asnjë vlerësim.

Behuni i pari te lini një vlerësim

Informacione për paketimin

1 x AUX 12 BTU Air Conditioner

1 x Manual