Brother All-in-One Mono Printer DCP-L6600DW

69,990 L

 

Ideal për bizneset e mëdha, ky printer shumëfunksional i besueshëm dhe me performancë të lartë do të plotësojë të gjitha kërkesat e grupeve tuaja të punës. Ka shpejtësi printimi deri në 46 faqe për minutë dhe rezolucion deri në 1200 x 1200 dpi. Printoni, fotokopjoni, skanoni dhe dërgoni fakse të gjitha në këtë pajisje të vetme pa shumë kosto.

Ka stok

Informacion i detajuar

Peshë
25 kg
Brand
Printer type

Mono

Display

Colour touchscreen

Display size

12.3cm Colour touchscreen

Max paper size

A4

Memory

512MB

Processor

800MHz

Technology

Laser

Function

Copy and Scan, Fax

Connectivity

Ethernet network, Wi-Fi

Local interface

Hi-Speed ​​USB 2.0

NFC

Supports NFC cards for secure authentication and NFC supported mobile devices for printing & scanning

Wired network interface

Ethernet 10/100/1000Base-TX

Wireless network interface

IEEE 802.11b/g/n

Mobile connectivity
Copying
2-sided copy

Yes

Copy Resolution

Up to 1200 x 600dpi

Copy Speed

46 bpm

Dimensions & weights
Dimensions With carton

599 x 526 x 659mm

Weight With carton

22.3 kg

Dimensions Without carton

495 x 427 x 518 mm

Weight Without carton

18.5 kg

Environmental
Sound power

Printing 6.76BA, Quiet mode printing 6.47BA, Ready mode up to 4.80BA

Blue Angel environmental accreditation

Yes

Energy Star environmental accreditation

Yes

Nordic Swan environmental accreditation

Yes

Typical electrical consumption

0.612kWh / week

Sound pressure

Copying 57dBA, Quiet Mode printing 53dBA, Ready mode up to 35dBA

Faxing
Automatic 2 sided faxing

Yes

Fax modem

33.6 kbps

Internet fax

Yes

PC Fax

Yes

Media specifications
Types and sizes

Standard & Optional Trays – plain, recycled, coloured and letterhead paper (between 60 – 120gsm). Multi Purpose Tray – plain, recycled, bond, coloured and letterhead paper (between 60 – 200gsm). Automatic Document Feeder (ADF) – plain & recycled paper (between 64 – 90gsm). 2-sided Print – plain, recycled, coloured and letterhead paper (between 60 – 105gsm)

Weights

Standard Tray – A4, Letter, A5, A5(Long Edge), A6, Executive, Legal, Folio, Mexico Legal, India Legal. Optional Tray – A4, Letter, A5, Executive, Legal, Folio, Mexico Legal, India Legal. Multi Purpose (MP) Tray – Width: 76.2mm to 215.9mm x Length: 127mm to 355.6mm. Automatic Document Feeder (ADF) – Width: 105mm to 215.9mm x Length: 147.3mm to 355.6mm. 2-sided Print – A4

Network
Wired network security

APOP, SMTP-AUTH, SSL/TLS (IPPS, HTTPS, SMTP, POP3, IMAP4), SNMP v3, Kerberos, IPsec, 802.1x (EAP-MD5, EAP-FAST, PEAP, EAP-TLS, EAP-TTLS)

Wireless network security

WEP 64/128 bit, WPA-PSK (TKIP/AES), WPA2-PSK (AES), APOP, SMTP-AUTH, SSL/TLS (IPPS, HTTPS, SMTP, POP3, IMAP4), SNMP v3, Kerberos, IPsec, 802.1x (LEAP, EAP-FAST, PEAP, EAP-TLS, EAP-TTLS)

Operating systems & software
Supported

Windows®: Windows 10® (32 & 64 bit editions), Windows 8® (32 & 64 bit editions),Windows 7® (32 & 64 bit editions), Windows Vista® (32 & 64 bit editions), Windows® XP Professional (32 & 64 bit editions), Windows® XP Home Edition, Windows® Server 2012, Windows® Server 2008R2, Windows® Server 2008 (32 & 64 bit editions), Windows® Server 2003 (32 & 64 bit editions). Note that Windows® Server supports network printing only. / Mac: OS X 10.8.5, 10.9.x, 10.10.x, 10.11.x or greater / Linux CUPS, LPD/LPRng (x86/x64 environment)

Paper handling
Paper input

Lower Tray – 520 sheets Multi Purpose Tray – 50 sheets Automatic Document Feeder (ADF) – 80 sheets

Paper output

Face Down – 250 sheets Face Up (Straight Paper Path) – 10 sheets

Printing
A4 2-sided print speed

Up to 24 sides per minute

A4 standard print speed

Up to 46

Emulations

PCL6, BR-Script3 (Postscript®3™ Language Emulation), IBM Proprinter XL, Epson FX-850, PDF Version 1.7, XPS Version 1.0

First print out time

Less than 7.5 seconds

Scanning
2-Sided scan

Yes

Resolution

Up to 1,200 x 1,200dpi (from flatbed), 600 x 600dpi (from ADF), 19,200 x 19,200dpi (Enhanced)

Scan Speed

50 ipm B&W, 20 ipm color

Vlerësimet

Nuk ka asnjë vlerësim.

Behuni i pari te lini një vlerësim

Informacione për paketimin

1 x Printer,

1 x Fax line cord,

1 x Power supply cord,

1 x Product safety guide,

1 x Software disc,

1 x Quick setup guide

Supplies.

Garancia e produktit

24 Muaj