Brother MFC Color Laser Printer

49,990 L

 

Nxitoni të bëni tuajin Brother MFC Color Laser Printer me të gjithë parametrat e duhura dhe cilësi premium. Karakterizohet nga kostoja e ulët e printimit, nga përmasat kompakte dhe dizajni elegant. Brother MFC Color Laser Printer mund të printoni, fotokopjoni dhe të skanoni dokumenta të ndryshme. Shpejtësi printimi deri ne 18 faqe për minutë.  I përshtatshëm për në shtëpi ose biznese të vogla.

Ka stok

SKU: ALB139 Kategori: , ,

Mund t’ju pëlqejnë edhe…

- 3%
OFERTË ONLINE
Ofertë!

Brother MFP Laser Printer DCPL2512DYJ1

17,490 L
Kurseni: 500 L
- 49%
Ofertë!

Printer Cable Usb 2.0 – 1.5 m

200 L
Kurseni: 190 L

Informacion i detajuar

Peshë
26 kg
Brand
Color

Light Grey

General
Printer Type

Laser

Function

Print, Copy and Scan

Display

LCD

Display size

16 characters x 2 lines

Max paper size

A4

Memory

512MB

Connectivity
Connection

Wireless

Local interface

Hi-Speed USB 2.0

Wi-Fi Direct

Print wirelessly without having to go through a wireless access point

Wireless network interface

IEEE 802.11b/g/n

Mobile connectivity
Supported

AirPrint, Mopria, Brother Print Service Plugin,Cortado Cloud Print, Google Cloud Print, iPrint&Scan, Wi-Fi Direct

Copying
Enlargement / reduction ratio

Reduce or increase document size from 25% to 400% in 1% increments

N in 1

Yes

Dimensions & weights
With carton

25.6Kg

Without carton

410 (W) x 475 (D) x 368 (H) mm

Weight

21.7Kg

Environmental
Sound pressure

45dB from printing, 43dB from quiet

Power consumption (Watts)

400 from printing (80 from ready, 280 from quiet, 9.7 sleep)

Typical electrical consumption

0.326kWh / week

Media specifications
Types and sizes

Standard Tray – Plain & recycled paper (between 60 – 163 g/m2), Manual Feed Slot – Plain, recycled & bond paper (between 60 – 163g/m2)

Weights

Standard Tray – A4, Letter, A5, A5 (Long Edge), A6, Executive, Manual Feed Slot – Width 76.2 to 216.9 mm, Length 116 to 355.6 mm (A4 only supported in automatic duplex print mode)

Network
Wired network security

SMTP-AUTH, SSL/TLS (IPPS, HTTPS, SMTP, POP), SNMP v3 802.1x (EAP-MD5, EAP-FAST, PEAP, EAP-TLS, EAP-TTLS), Kerberos

Wireless network

IEEE 802.11b/g/n (Infrastructure Mode) IEEE 802.11g/n (Wi-Fi Direct)

Wireless network security

SMTP-AUTH, SSL/TLS (IPPS, HTTPS, SMTP, POP), SNMP v3 802.1x (LEAP, EAP-FAST, PEAP, EAP-TLS, EAP-TTLS), Kerberos WEP 64/128 bit, WPA-PSK (TKIP/AES), WPA2-PSK (TKIP/AES) *Wi-Fi Direct supports WPA2-PSK (AES) only

Wireless setup support

Yes

Operating systems & software
Support

Windows 8 (32 & 64 bit editions), Windows 7(32 & 64 bit editions), Windows Server 2012R2, Windows Server 2012, Windows Server 2016, Windows Server 2008R2, Windows Server 2008 (32 & 64 bit editions). Note that Windows Server supports network printing only. macOS X 10.11.6, 10.12.X, 10.13.X. Linux CUPS, LPD/LPRng (x86/x64 environment)

Paper handling
Paper input

250 Sheet Standard Paper Tray, 1 Sheet Manual Feed Slot

Paper output

150 Sheets face down / 1 Sheet face up (straight paper path)

Printing
Print Speed

up to 18 ppm

Automatic 2 sided print

Yes

Emulations

PCL6, BR-Script3, PDF Version 1.7, XPS Version 1.0

First print out time

Less than 15 seconds

Scanning
Resolution

Up to 1,200 x 2,400dpi (from scanner glass), Up to 19,200 x 19,200dpi (interpolated)

Scan to

Email / Image / OCR / File / Email Server / FTP / Sharepoint

Speed

From 1.84 seconds Mono / 2.39 seconds Colour (A4 size at 200dpi)

Scanner type

CIS

Security features
IP filter

Yes

Secure function lock v3

Yes

Secure print

Yes

Setting lock

Yes

Vlerësimet

Nuk ka asnjë vlerësim.

Behuni i pari te lini një vlerësim

Informacione për paketimin

1 x Power supply cord

1 x Product safety guide

1 x Software disc

1 x User guide

 

Garancia e produktit

12 MUAJ

BLI ME KËSTE
Kësti mujor
Zgjidh afatin e pagesës
Apliko për kredi

Te dhenat e porosise

Për më shumë informacion kliko këtu