Dell Inspiron 5505, 15.6″, 8GB, 256GB SSD, AMD

89,900 L

Ekran 15.6 inch me rezolucion Full HD. Procesor AMD Ryzen 7. Ekran me pamje shume te mire dhe plote ngjyra. Eshte i  lehte ne peshe dhe mund ta merrni kudo me vete. Gjithashtu eshte i pershtatshem per te kryer detyra te perditshme, si te punuarit ne paketen Office, navigimi ne internet dhe perdorimi i programeve te finances dhe programeve te editimit.

  • AMD Ryzen™ 7 4700U
  • 8GB RAM + 256GB SSD
  • 15.6″ FHD Display
  • AMD Radeon™ Graphics

Shitur , Vijne perseri

SKU: ITD1387 Modeli: 5505 Kategori: , ,

Mund t’ju pëlqejnë edhe…

Informacion i detajuar

Peshë
2 kg
Brand
DESIGN
Color

Silver

Type

Notebook

PROCESSOR DETAILS
Processor

AMD Ryzen™ 7 4700U

Processor family

Ryzen 7

Processor Frequency

Base Frequency 2.0GHz
Max Turbo Frequency 4.10 GHz

Processor cores

8 cores

Processor Cache

8M

MEMORY & STORAGE
Ram

8GB

Ram Type

DDR4

Memory slots

2

Memory

256GB SSD

SSD Details

PCIe NVMe SSD

Card Reader Integrated

Yes

DISPLAY
Screen size

15.6"

Panel Type

IPS

Aspect Ratio

16:9

HD Type

Full HD

Touchscreen

No

Display Resolution

1920 x 1080 pixels

GRAPHICS
Graphic Card

AMD Radeon™ Graphics

On-board Graphics Adapter

Yes,

Discrete Graphics Adapter

Yes

OPTICAL DRIVE
DVD

NO DVD

NETWORKING
Wi-Fi Model

Qualcomm QCA9377 (DW1810)

Ethernet LAN

No

Bluetooth

Bluetooth 5.0

PORTS & INTERFACES
Details

Two USB 3.2 Gen 1 ports
One USB 3.2 Gen 1 Type-C port with DisplayPort and PowerDelivery
One headset (headphone and microphone combo) port
One HDMI 1.4b port
One microSD-card slot
One 4.5 mm x 2.9 mm power-adapter port

AUDIO
Built-in Microphone

Yes

Built-in Speakers

2

CAMERA
Front Camera

Yes

KEYBOARD
Numeric Keypad

Yes

Pointing Device

Touchpad

SOFTWARE
Operating system installed

Windows 10

BATTERY
Battery Technology

Lithium-Ion (Li-Ion)

Battery Capacity

53WHr

Number of battery cells

4

WEIGHT & DIMENSIONS
Weight

1.744 kg (3.84 lbs.)

POWER
AC Adapter Power

65 W

SECURITY
Fingerprint Reader

Yes

Vlerësimet

Nuk ka asnjë vlerësim.

Behuni i pari te lini një vlerësim

Informacione për paketimin

Power Adapter

Garancia e produktit

36 Muaj

BLI ME KËSTE
Kësti mujor
Zgjidh afatin e pagesës
Apliko për kredi

Te dhenat e porosise

Për më shumë informacion kliko këtu