Second Chance

Dell Latitude 7290 12″, 8GB , 250GB SSD, Core i5

19,990 L

 

Latitude 7290 është i vogël, kompakt dhe shumë funksional. Vjen me kapacitet të madh baterie e cila do ju mundësojë të punoni të qetë për orë të tëra me vetëm një karikim. Ky model fuqizohet nga proccesor Intel Core I5-8350U dhe grafikat HD 520 po nga Intel.

• Intel® Core™ i5-8350U
• 8GB RAM + 250GB SSD
• 12″ HD Display
• Intel® UHD Graphics 620

Ka stok

SKU: LAP267 Kategori: , Etiketë:

Informacion i detajuar

Peshë
3 g/kg
Përmasa
8 × 12 × 0.6 cm
Brand
DESIGN
Color

Black

TYPE

Notebook

PROCESSOR DETAILS
Processor

Intel® Core™ i5-8350U

PROCESSOR FAMILY

8th Generation Intel® Core™ i5

PROCESSOR FREQUENCY

up to 1.70 GHZ

PROCESSOR CACHE

6M Cache

Processor cores

4 cores

MEMORY & STORAGE
Ram

8GB

RAM Type
Memory

250GB SSD

Memory Slots

One DIMM slot up to 16 GB

CARD READER INTEGRATED

Yes

DISPLAY
Display Size

12"

PANEL TYPE

IPS

ASPECT RATIO

16:9

HD TYPE

FHD

Touchscreen

No

Display Resolution

1366 x 768 pixels

Refresh Rate

60Hz

GRAPHICS
Graphic Card

Intel® Integrated Graphics

GRAPHICS MEMORY

Shared

GRAPHICS MEMORY TYPE

Integrated

OPTICAL DRIVE
DVD

NO DVD

NETWORKING
Connectivity

Bluetooth, Wired

WI-FI model

802.11ac

ETHERNET LAN

Yes

Bluetooth

4.2

PORTS & INTERFACES
Details

1 TYPE C port
2 USB 3.0 ports
SD card slot
1 HDMI

Audio
BUILT-IN MICROPHONE

Yes

BUILT-IN SPEAKERS

Yes

Camera
FRONT CAMERA

HD Camera

SOFTWARE
Operating system
KEYBOARD
NUMERIC KEYPAD

No

POINTING DEVICE

Touchpad

BATTERY
BATTERY TECHNOLOGY

Integrated Lithium Ion

BATTERY CAPACITY

42 Wh

NUMBER OF BATTERY CELLS

3

WEIGHT & DIMENSIONS
Weight

1,3 Kg

Dimensions (HxWxD)

304.8mm x 14.32mm x 210.5mm

POWER
AC ADAPTER POWER

65 W

SECURITY
Fingerprint reader

No

Vlerësimet

Nuk ka asnjë vlerësim.

Behuni i pari te lini një vlerësim

Informacione për paketimin

1 X Laptop

1 X Charger

Garancia e produktit

12 Muaj