Dell NB G7,15.6″, 16GB, 1TB SSD, Core i7

212,100 L

Ekran 15.6 inch me rezolucion 4K. Procesor te gjenerates se 10 dhe karte grafike NVIDIA® GeForce® RTX 2070 MaxQ 8GB te dedikuar. Ekran me pamje shume te mire dhe plote ngjyra. I pershtatshem per te kryer detyra te perditshme, si te punuarit ne paketen Office, navigim ne internet, programe finance, programe editimi ,programe te ndryshme inxhinjerike dhe lojra te ndryshme te cilat kerkojne performance te larte.

  • Intel® Core™ i7-10750H
  • 16GB RAM + 1TB SSD
  • 15.6″ 4K OLED Display
  • NVIDIA® GeForce® RTX 2070 MaxQ 8GB

Shitur , Vijne perseri

Shitur: 25 copë

SKU: ITD1286 Modeli: G7500-7194BLK-PUS Kategori: ,

Mund t’ju pëlqejnë edhe…

Përshkrim

Informacion i detajuar

Peshë
3 kg
Brand
DESIGN
Color

Black

Type

Gaming

PROCESSOR DETAILS
Processor

Intel® Core™ i7-10750H

Processor family

10th Gen Core i7

Processor Frequency

Base frequency 2.60 GHz, Max frequency 5.0 GHz

Processor cores

6 cores

Processor Cache

12MB

MEMORY & STORAGE
Ram

12GB

Ram Type

DDR4-SDRAM

Memory

1TB SSD

Memory slots

2

SSD Details

M.2 PCIe NVMe

Card Reader Integrated

Yes

DISPLAY
Screen size

15.6"

Panel Type

OLED

Aspect Ratio

16:9

HD Type

4K

Touchscreen

No

Display Resolution

3840 x 2160

GRAPHICS
Graphic Card

NVIDIA® GeForce® RTX 2070 SUPER™ MaxQ 8GB

Graphics memory

8GB

Graphics Type

GDDR6

On-board Graphics Adapter

Yes

Discrete Graphics Adapter

Yes

OPTICAL DRIVE
DVD

NO DVD

NETWORKING
Wi-Fi Model

Wireless-AX

Ethernet LAN

10/100/1000

Bluetooth

Yes

PORTS & INTERFACES
Details

Headphone Jack
USB Ports 3
USB Type C Charging Port 1
HDMI Output 1
DisplayPort Outputs 3
DisplayPort Ver. 1.4 Output 1
Thunderbolt Ports 1
Thunderbolt 3 Port 1
USB 3.2 Type C Port 3

AUDIO
Built-in Microphone

Yes

Built-in Speakers

2 tuned speakers with nahimic 3D Audio for Gamers

CAMERA
Front Camera

Yes

SOFTWARE
Operating system installed

Windows 10

KEYBOARD
Numeric Keypad

No

Pointing Device

Touchpad

BATTERY
Battery Technology

Lithium-Ion (Li-Ion)

Battery Capacity

86 milliampere hours

Nr. of battery cells

6

WEIGHT & DIMENSIONS
Weight

2.1kg

Height

1.8cm

POWER
AC Adaptor

135W

SECURITY
Fingerprint Reader

No

Features

Backlit Keyboard RGB
Air Cooling System
1 M2 Slot

Included Software

Alienware Command Center
Dell Digital Delivery
Dell Mobile Connect
Dell Recovery Environment
DropBox
Microsoft® Office 2016 trial
McAfee LiveSafe (30-Day)

Vlerësimet

Nuk ka asnjë vlerësim.

Behuni i pari te lini një vlerësim

Garancia e produktit

36 Muaj

BLI ME KËSTE
Kësti mujor
Zgjidh afatin e pagesës
Apliko për kredi

Te dhenat e porosise

Për më shumë informacion kliko këtu