Ofertë!
SAPO ERDHI

DJI Avata Pro-View Combo

149,990 L

Kurseni: 50,000 L

Filmoni në mënyrë të sigurtë video të qëndrueshme, ultra të gjerë 4K të stabilizuar brenda ose jashtë, brenda dhe përreth objekteve, me dronin DJI Avata Pro-View Combo FPV me RC Motion 2. Avata vjen me një madhësisë te vogel me të katër helika të mbrojtura me mbrojtëse të bashkangjitura. Kjo lejon filmimin nga afër në ambiente të mbyllura, pranë njerëzve dhe përmes hapjeve të vogla pa rrezikuar dëmtime ose lëndime të njerëzve dhe pronës. Nëse Avata bie në kontakt me dicka, ajo thjesht mund të kërcejë dhe të vazhdojë të fluturojë. Me kombinimin Pro View, pilotimi i DJI Avata është një përvojë gjithëpërfshirëse dhe intuitive me kontrolluesin e përfshirë Goggles 2 dhe RC Motion 2. Goggles 2 janë syze kompakte dhe të lehta FPV që përdorin ekrane të dyfishtë mikro OLED 1080p për të ofruar një furnizim të drejtpërdrejtë të qartë dhe të plotë të ekranit nga këndvështrimi i dronit. Kontrolluesi RC Motion 2 ofron një metodë unike dhe natyrale të fluturimit, me një kombinim të lëvizjeve të duarve që ndjejnë lëvizjen dhe një levë fluturimi të integruar.

Ka stok

SKU: DJI234 Modeli: DJI Avata Pro-View Combo Kategori: , , Etiketa: ,

Përshkrim

Informacion i detajuar

Peshë
1 g/kg
Brand
Model

DJI Avata Pro-View Combo

Color

Gray

Aircraft
Takeoff Weight

410 g

Dimensions

180×180×80 mm

Diagonal Distance

120 mm

Max Ascent Speed

6 m/s (Normal Mode, Sport Mode)

Max Descent Speed

6 m/s (Normal Mode, Sport Mode)

Max Speed

8 m/s (Normal Mode)
14 m/s (Sport Mode)
27 m/s (Manual Mode)

Maximum Takeoff Altitude

5000 m

Max Hover Time

18 mins

Max Flight Distance

11.6 km

Max Wind Speed Resistance

10.7 m/s (Level 5)

Operating Temperature Range

-10° to 40° C (14° to 104° F)

Transmission Power (EIRP)

FCC: < 33 dBm
CE: < 14 dBm
SRRC: < 30 dBm

Antennas

Dual Antennas, 2T2R

GNSS

GPS + Galileo + BeiDou

Hovering Accuracy Range

Vertical:
±0.1 m (with Vision Positioning)
±0.5 m (with GNSS Positioning)

Horizontal:
±0.3 m (with Vision Positioning)
±1.5 m (with GNSS Positioning)

Supported SD Cards

microSD (up to 256 GB)

Internal Storage

20 GB

Camera
Sensor

1/1.7-inch CMOS
Effective Pixels: 48 MP

Lens

FOV: 155°
Equivalent Focal Length: 12.7 mm
Focal Length: 2.34 mm
Aperture: f/2.8
Focus Mode: FF
Focus Range: 0.6 m to ∞

ISO Range

100-6400 (Auto)
100-25600 (Manual)

Shutter Speed

Video: 1/8000-1/50 s
Photo: 1/8000-1/50 s

Still Photography Mode

Single Shot

Max Image Size

4000×3000

Photo Format

JPEG

Video Resolution

With DJI Goggles 2:
4K@30/50/60fps
2.7K@30/50/60/100/120fps
1080p@30/50/60/100/120fps

Video Format

MP4

Max Video Bitrate

150 Mbps

Color Mode

Standard
D-Cinelike

EIS

Supports RockSteady and HorizonSteady
Can be disabled

Distortion Correction

Supports Normal Mode, Wide Mode, and Ultra Wide Mode

Supported File System

exFAT (recommended)
FAT32

Gimbal
Mechanical Range

Tilt: -95° to 75°

Controllable Range

Tilt: -80° to +65°

Stabilization

Single-Axis (tilt)

Max Control Speed

60°/s

Angular Vibration Range

±0.01°

Electronic Roll Axis

Real-time screen correction is unavailable during recording, but can be applied to the footage recorded on the drone.

Sensing System
Downward (Binocular Vision and ToF)

ToF Effective Measurement Height: 10 m
Precise Hovering Range: 0.5-10 m
Vision Sensor Hovering Range: 0.5-20 m

Operating Environment

Diffuse reflective surfaces with a clear pattern > 20% (such as walls, trees, or people)
Adequate lighting (lux > 15, normal indoor lighting conditions)

Intelligent Flight Battery
Battery Capacity

2420 mAh

Voltage

14.76 V

Charging Voltage Limit

17 V

Type

Li-ion

Chemical System

LiNiMnCoO2

Energy
Discharge Rate

Typical: 7C

Weight

162 g

Charging Temperature Range

5° to 40° C (41° to 104° F)

Video Transmission
Communication Frequency

2.400-2.4835 GHz (RX only)
5.725-5.850 GHz (RX and TX)

Communication Bandwidth

Max 40 MHz

Live View Quality and Latency

With DJI Goggles 2:
1080p/100fps Video Transmission Quality: The video transmission latency is as low as 30 ms.
1080p/60fps Video Transmission Quality: The video transmission latency is as low as 40 ms.

Max Video Transmission Bitrate

50 Mbps

Max Video Transmission Range

10 km (FCC), 2 km (CE), 6 km (SRRC)

DJI Goggles 2
DJI Goggle 2 Weight

290 g

Dimensions (L×W×H)

With antennas folded: 167.40×103.90×81.31 mm
With antennas unfolded: 196.69×103.90×104.61 mm

Screen Size (single screen)

0.49-inch

Resolution (single screen)

1920×1080

Refresh Rate

Up to 100 Hz

Interpupillary Distance Range

56-72 mm

Diopter Adjustment Range

-8.0 D to +2.0 D

FOV (single screen)

51°

Communication Frequency's

2.400-2.4835 GHz
5.725-5.850 GHz

Transmission Power

2.4 GHz: < 30 dBm (FCC), < 20 dBm (CE/SRRC/KC)
5.8 GHz [4]: < 30 dBm (FCC), < 23 dBm (SRRC), < 14 dBm (CE/KC)

Wi-Fi Protocol

Wi-Fi 802.11b/a/g/n/ac

Wi-Fi Communication Frequency

2.400-2.4835 GHz
5.150-5.250 GHz (indoor use only)
5.725-5.850 GHz

Wi-Fi Transmission Power (EIRP)

2.4 GHz: < 20 dBm (FCC/CE/SRRC/KC)
5.1 GHz [8]: < 20 dBm (FCC/CE/KC)
5.8 GHz [4]: < 20 dBm (FCC/SRRC/KC), < 14 dBm (CE)

Bluetooth Protocol

Bluetooth 5.2

Bluetooth Communication Frequency

2.400-2.4835 GHz

Bluetooth Transmission Power (EIRP)

< 8 dBm

Video Recording Format

MOV

Supported Video and Audio Playback Formats

MP4 and MOV (video coding formats: H.264 and H.265; audio format: ACC, PCM)

Wi-Fi Wireless Streaming

Supports DLNA Protocol

Power Input

DJI Goggles 2 Battery

DJI Goggles 2 Battery
Capacity

1800 mAh

DJI Goggles 2 Battery Voltage

7-9 V (1.5 A)

DJI Goggles 2 Battery Type

Li-ion

DJI Goggles 2 Battery Chemical System

LiNiMnCoO2

DJI Goggles 2 Battery Energy

18 Wh

DJI Goggles 2 Battery Charging Temperature Range

0° to 45° C (32° to 113° F)

Max Charging Power

12.6 W (5 V/2 A, 9 V/1.4 A)

DJI Goggles 2 Battery Weight

122 g

DJI Goggles 2 Battery Dimensions

73.04×40.96×26 mm

DJI Goggles 2 Battery Operating Time

2 hours

DJI RC Motion 2
DJI RC Motion 2 Weight

170 g

Operating Frequency

2.4000-2.4835 GHz
5.725-5.850 GHz

Transmitter Power (EIRP)

2.4000-2.4835 GHz:
< 30 dBm (FCC)
< 20 dBm (CE/SRRC/MIC)
5.725-5.850 GHz:
< 30 dBm (FCC)
< 23 dBm (SRRC)
< 14 dBm (CE)

Max Transmission Distance (unobstructed, interference-free)

10 km (FCC)
6 km (CE/SRRC/MIC)

Operating Temperature

-10° to 40° C (14° to 104° F)

Operating Time

5 hours

Vlerësimet

Nuk ka asnjë vlerësim.

Behuni i pari te lini një vlerësim

Informacione për paketimin