Dji Ronin S

65,600 L85,000 L

Stabilizues DSLR nga DJI. Filloni te filmoni si profesionist i vertete.  Bateri 2400 mAh dhe eshte i pershtatshem me te gjithe modelet e aparateve DSLR. Jetgjatesi baterie deri ne 12 ore. Mund te perdoret edhe ne ecje me shpejtesi deri ne 75 km/h. Mban peshe deri ne 3.6kg. Vjen me dy kite te ndryshem:


Standard Kit

Ne te cilin ndodhen fisha te ndryshem, tripod, celes per montimin e pjeseve te ndryshme, cante aksesoresh, karikues baterie, pllake per montimin e kamerave, mbajtes lenteje etj.

 

Essentials Kit

Ne te cilin ka aksesore si tripod, pllake per montimin e kamerave, mbajtes lenteje, nje fishe dhe canten.

Version
SKU: N/A Modeli: N/A Kategori: ,

Informacion i detajuar

Brand
Version

Essentials Kit, Standart Kit

PERIPHERAL
Accessory Connections

1/4”-20, 3/8”-16 Mounting Hole, M4 Mounting Hole
Electrical: 12V/2A Power Accessory Port, Camera Control Port, 8-pin Port

Intelligent Battery

Model: RB1-2400mAh-14.4V
Type: 18650 LiPo
Capacity: 2400 mAh
Energy: 34.56 Wh

Connections

Bluetooth 4.0
USB-C

Mobile Assistant Software Requirements

iOS 9.0 or above
Android 5.0 or above

WORKING PERFORMANCE
Tested Payload

3.6 kg (Handheld)

Angular Vibration Range

±0.02°

Maximum Controlled Rotation Speed

Pan axis: 360°/s
Tilt axis: 360°/s
Roll axis: 360°/s

Mechanical Endpoint Range

Pan axis: 360° continuous rotation
Tilt axis: + 205° to – 115°
Roll axis: + 230° to – 90°

Controlled Rotation Range

Pan axis: 360° continuous rotation (Roll 360 mode)
Tilt axis: +180° to -90° (Upright Mode), +90° to -135° (Underslung and Flashlight Mode)
Roll axis: ±30°, 360° continuous rotation

MECHANICAL & ELECTRICAL CHARACTERISTICS
Working Current

Static current: ≈0.16 A

Working Frequency

2.4 to 2.48 GHz

Transmission Power

0 dBm

Operating Temperature

-4° to 113° F (-20℃ to 45℃)

Weight

Approx. 3.2 lb(gimbal only), Approx. 4.0 lb (gimbal and grip included)

Gimbal Dimensions

Approx. 202×185×486 mm

Vlerësimet

Nuk ka asnjë vlerësim.

Behuni i pari te lini një vlerësim